Taas oli sunnuntain Kouvolan sanomissa Lehtomäen kipsa myynnissä. On ollut jo jonkun aikaa. Kumma, ettei mene kaupaksi, vaikka luulisi tuottavan ihan hyvin. Veikkauspäivinä keskiviikkoisin ja lauantaisin on varmasti ainakin ihan hyvä kassa, kun Lehtomäkeläiset käyvät jättämässä lotot vetämään.
Lehtomäen kipsa myynnissä
Lehtomäkeläinen
101302
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tienaako yrittäjä ite niistä veikkauksista sit paljonki? ku eihän röökeistä ainaka tienaa mitään ja eiks noi veikkauksetki o saman hintasii jokapaikassa?
Eipä siitä taida yrittäjän taskuun paljon jäädä.
Siksi kai ei mee kipsakaan kaupaksi.
Hintaa alentamalla ehkä sais sen myytyä,
jos sittenkään.
myydään?
Olet duunannut 20 vuotta samaa hommaa pienellä katteella ja älyttömillä työajoilla.
Tai saattaapihan tuo immeinen jossain vaiheessa sairastua niin, ettei pysty toimimaan yrittäjänä.
Tai se on se jokerivoittaja ja sen voittorahoilla elää mielettömän mageesti suorastaan orginaalimakeesti koko loppuelämän.
Voi h*****i tota sun uteliaisuutta.
niin monta kertaa ettei uskalla enään pitää? en kyllä ihmettelisi.
Käsittääkseni Lehtomäen kipsaa ei ole ryöstetty pitkään aikaan. Onko tekijä ollut aina sama ja nyt saatu kiinni tai poistunut täältä jonkun muun syyn seurauksena?
Lehtomäkikin on rauhoittunut asuinalueena paljon, koska omistusasuntojen määrä on lisääntynyt.
Siitähän saisi joku itselleen hyvän yrityksen. Eipä tarvitsisi olla ainakaan kenenkään pomotettavana.
lehtomäestä mitään yritystä ostaisi, maine on kuitenkin sellainen eikä turhaan.
kyllä sen pettymyksen ymmärtää sellanen joka toimintaa on nähnyt ja muutenkin asuu varsinkin lähellä tuommosta. kovin on valitettavaa semmonen.
Käyttäkää muita kioskeja, niitä löytyy Kouvolasta.
Ärrä kierrän ympäri muille kioskeille pistän rahani
Kaikki käy R-kioskilla laittamassa vedot niin ei siellä käy ketään.
M