Uudistuksia demokratiaan..

Niin kunnallisissa kuin valtiollisissakin valeissa tulisi antaa käytöön 2 ääntä,vain tällä uudistuksella voimme nujertaa oikeistovoiman.Mielestäni meillä on tällä hetkellä asian hoitamiseksi riittävän vasemmistomyönteinen hallitus sekä toimeenpaneva virkamiehistö.
1332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

miten se äänien tuplaaminen mitään auttaa? meinaatko, että lahtarit äänestää toisellä äänellä itseään, ja toisella punikkeja, ja punikit äänestää molemmilla itseään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vasemmistolle kirjoitti:

Niin kunnallisissa kuin valtiollisissakin valeissa tulisi antaa käytöön 2 ääntä,vain tällä uudistuksella voimme nujertaa oikeistovoiman.Mielestäni meillä on tällä hetkellä asian hoitamiseksi riittävän vasemmistomyönteinen hallitus sekä toimeenpaneva virkamiehistö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu