Kaikkia muita kanavia katsoessa TV ja digiboxi osaavat muuttaa kuvasuhteen laajakuvatelkkariin automaattisesti. Canal :lta kaikki laajakuvaelokuvatkin tulevat mustat palkit reunoilla. Jos kyseessä on siis laajakuvaohjelma, se näkyy naurettavasti keskellä isoa laajakuva-TV:tä aivan kuin postilaatikosta kurkkisi. Varsinaista elokuvanautintoa...
Eikö siis Canal pysty laajakuvalähetyksiin vai mikä tässä nyt tökkii? Onko muilla sama ilmiö? Täällä kyseessä on antenniversio.
Canal+ ja laajakuva?
4
556
Vastaukset
- qweruiop
letterboxina eli muka laajakuvaa
- Canalin
kaapelista tai satelliitista saa enemmän kanavia samalla kuukausihinnalla sekä anamorfisen laajakuvan kaikkiin sitä tukeviin ohjelmiin. Mitäs tilasit antenniverkon version.
- jjjlll
Canalin kirjoitti:
kaapelista tai satelliitista saa enemmän kanavia samalla kuukausihinnalla sekä anamorfisen laajakuvan kaikkiin sitä tukeviin ohjelmiin. Mitäs tilasit antenniverkon version.
No kylläpä oli taas hyödyllinen vastaus. Mistä kivien alta noita viisastelijoita ilmestyy?
- cnyyvannzn
nehän on aika pitkään lähettänyt t-verkossa tuota mustaa. mustaa on kätevä lähettää kun liikkumaton kuvaosuus syö vähän kaistaa..
mutta tietääkö joku, koska nuo canalin t-verkon lähetykset korjataan normaaliksi?
on nimittäin tulossa muutto eteen ja koskaanhan ei tiedä saako uudessa paikassa satelliittiantennia asennettua.
joten mahdollista että sitä joutunee tilaamaan canalin t-verkosta jos lähetykset on siihen mennessä kunnossa. tai sitten mahdollisesti maikkarin paketin, joka ei kyl kovin kiinnostavalta vaikuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1103590
- 633216
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4342714- 832523
- 852458
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j422144- 972103
Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil501752Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan221730- 121706