Taloustutkimuksen gallup

Keskusta 24,2
SDP 23,6
Kokoomus 20,3

Lainaus linkin uutisesta.
"
Taloustutkimus on muuttanut tutkimusmenetelmäänsä. Tällä kertaa haastattelut tehtiin puhelimitse. Aiemmin ne on tehty henkilökohtaisesti. Taloustutkimuksen mukaan tuloksia voidaan kuitenkin verrata aiempiin tutkimuksiin.

"

http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=630916
8736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainahan se on näytetty turhan suurena.
Oikeastaan paras gallup on demaripuolueen käytös.
Kun haukkuminen ja juorut lisääntyvät, se on varma merkki niitten kannatuksen laskusta.

Äänestä
  • Ans kattoo 18.3.

    Tulee mieleen Mikko Bernhardin retostelut presidentinvaalien voittajasta 29.1 alkaen kello 19.55.

    Mikko kiitteli Jäbääkin ja kehui tämän olleen hyväksi avuksi Sauli Niinistön voittoisalla tiellä presidentiksi.
    Kello yhdeksään mennessä Mikonkin pilvilinnat sortuivat ja ressukkaparka munasi itsensä täydellisesti alkamalla haukkua presidenttiä ja muita kirjoittajia.

    Sellainen on kepulainen.

    Äänestä

  • Kepu menettämässä ennusteen mukaan yhden paikan.
    Demarien paikat ennallaan, kokoomukselle yksi lisää.

    Äänestä


TV uutisten mukaan kokoomus oli ainoa, jonka kannatus oli nousussa. En nyt muista aikaväliä, jolla tv:ssä asiaa verrattiin.

Kampanjant eivät ole vielä kuitenkaan käynnistyneet ja näin ollen kolmen suurimman puolueen taistelu on täysin avoin ja kenen tahansa vietävissä.

Äänestä
  • että, milloin se nyt oli, se kokoomuksen nouseva kannatus, oliko se silloin kampakeraamisella ajalla?

    Äänestä

loistaa poissa olollaan. Entäs se mannertenvälinen ohjus Känä, ei taida innostaa tällä hetkellä massapostitus.

KOKOOMUS PETTÄÄ AINA JA KAIKKIALLA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jäbääääääääää... kirjoitti:

Keskusta 24,2
SDP 23,6
Kokoomus 20,3

Lainaus linkin uutisesta.
"
Taloustutkimus on muuttanut tutkimusmenetelmäänsä. Tällä kertaa haastattelut tehtiin puhelimitse. Aiemmin ne on tehty henkilökohtaisesti. Taloustutkimuksen mukaan tuloksia voidaan kuitenkin verrata aiempiin tutkimuksiin.

"

http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=630916

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu