Virpa Puisto erosi mitä tekee

Virpa Puiston miestä epäiltiin rikoksesta eikä hän ottanut vastaan ministerinsalkkua. Tanja sen sijaan puolustaa miestään. Entä jos kaikki hajamieliset alkaisivat unohtaa maksaa kassalla?
2464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

juorulehdille lisä töitä, pysyisivät leivän syrjässä kiinni. Saisi keskustan kansanedustaja ehdokkaat ilmaista mainosta. Onhan keskustaa viimmeisien vuosien aikanana ylettömästi mainostettu, ei ihme että keikkuvat kärjessä suosituimpana puolueena.

Jatkakoot kaikki kynnelle kykenevät työtä keskustan hyväksi.

Äänestä
  • Eiköhän tämän möreä-äänisen tupakkakännärin miehen rötökset olleet suurempia, kuin parin pierupussin maksun unohdus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tanjuska kirjoitti:

Virpa Puiston miestä epäiltiin rikoksesta eikä hän ottanut vastaan ministerinsalkkua. Tanja sen sijaan puolustaa miestään. Entä jos kaikki hajamieliset alkaisivat unohtaa maksaa kassalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu