Onko 7 Meren Baari Kotkassa

Vai onko ollu joskus ???
71111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Albatrossi nimellä löytyy. Siellä on sellaista skönäriä tupa täynnä että perskeles.

Äänestä
  • Joskus 40v sitten olin merillä ja oletin että joku vanhemmista miehistä Kotkassa muistais sellaisen baarin .Olen itte Raumalta Kotoisin

    Äänestä

Tääl on vain 7 asiakkaan baareja.

Äänestä

ole ollut Kotkassa kyseisen nimistä baaria.Kysytty on monelta vanhemmalta kotkalaiselta aiheesta.

Äänestä

70-luvulla oli Antwerpenissa sen niminen paikka. Ikkunassa luki:
här talar svenska täällä puhutaan paskaa.

Paikan omistaja oli suomalainen.

Äänestä

sijaitsee raumalla!

Äänestä

raumalla on ollut ainakin 80-luvulla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen mies kirjoitti:

Vai onko ollu joskus ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu