Tulee juuri tv:stä NRJ Awards subilta. Tää Tuiskun suoritus on jotain niin järkyttävää, ettei voi ees kääntää kanavaa, vaan itseään on ihan kidutettava. Kylläpä on pojan pirpanan annettu raiskata hieno Dingo-klassikko. Kiljuuko tuo yleisö kauhusta kenties??
En erota tanssitaanko tässä vai jumpataanko...
En erota tanssitaanko tässä vai jumpataanko...
Vastaukset 11
Vanhimmat
..on harvinaisen lahjaton ja epämusikaalinen kaveri. Jotkut totaalisesti ilman sävelkorvaa jääneet vielä kehuvat!
antti oli Idolsin paras ja sen ois kuulunu voittaa se on menestynyt eniten ja sillä just on se musiikin lahja ja sä taidat olla yks niistä jolla ei oo sävelkorvaa koska et taida fanittaa anttia miks sitten ootte suomi24 keskustelussa jossa jutellaan antista jos ette tykkää siitä pätkän vertaa kannattas otta anti positiivisesti eikä vaan aina haukkua ! t: antti on paras
on toistaiseksi sananvapaus.....
hyi ! kuinka voit olla tykkäämättä siitä?!siis antti on jotain ainut laatuista ja se dingon biisi on menyt ihan nappiin että ota antti positiivisena asiana !;D älä ole negatiivinen oon ihan varma et viel joskus säki oot sen fani ;DD
että Antti Tuiskun ns. musiikki olis viimeistä maailmassa, niin mä eläisin sit totaalihiljaisuudessa. Mä kuuntelen kahtokaas ennemmin sellaista oikeesti soitettua musaa ku tollasta kilkutusta, joka tulee kovalevyn kautta. Ja toi Dingon biisin (taatusti karsee) uudistettu versio joutaa osastolle kaatopaikka!
Ei voi muuta sanoa.....;)
hmm.. sanoit "taatusti karsee" mikä kertoo siitä, ettet todennäköisesti ole kuullut itse kappaletta lainkaan. No ehkä se on sinulle vain hyvä - todennäköisesti kuolisit tuskaan.
Se kummastuttaa, että Antti Tuiskun vihaajilla on näin paljon energiaa lähettää erilaisille keskustelupalstoille jopa kymmeniä ellei satoja hakkumaviestejä päivittäin. Kyse ei voi siis olla vain siitä, että tyyppi ei osaa mielestänne laulaa vaan myös jostain muusta. Se, että Antti Tuisku aiheuttaa näin paljon myös negatiivisia reaktioita, lienee omalla tavallaan positiivista.
Mutta sinähän näet negatiivista jopa positiivisessa:)
se on positiivista jos joku raukka menettää Antti Tuisku-vihansa takia yöunet ja motivoituu kirjoittamaan haukkumaviestejä tänne päivittäin... On paljon artisteja, jotka eivät herätä minkäänlaisia tuntemuksia.
... mutta en silti ymmärrä sitä!
Onko vika yleisesti ymmärryksessäsi vai vainko tämä asia on liikaa herneelle?
vielä mitä...raiskasi yhden suomen kansallisaarteista, häpeäisi edes...kuuntelin joskus kyseisen version youtubelta, se oli ihan kauheaa