YK:n pääsihteeri

6674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos on kauheen köyhä niin on perso rahalle ja lahjonnalle. Tuo ei ole.

Äänestä
  • suurella asiantuntemuksella että sinulla on varmasti omakohtaista kokemusta, joten en väitä vastaan.

    Äänestä

  • niin,, kirjoitti:

    suurella asiantuntemuksella että sinulla on varmasti omakohtaista kokemusta, joten en väitä vastaan.

    harvoin löytyy selkärankaisia köyhien vaikuttajien piiristä.

    Äänestä

  • kaikkeen.
    Välillä Halonen on upporikas, välillä rutiköyhä. Tilanteen mukaan.

    Äänestä

  • on vastaus kirjoitti:

    kaikkeen.
    Välillä Halonen on upporikas, välillä rutiköyhä. Tilanteen mukaan.

    kallion kasvatti, kalliossa lastentarhassa ensiaskeleitaan ottanut SAK:n pikkujuristi olisi edes lähellä YK-ainesta. Eiköhän ole vain niin, että tämä pohjoinen tyhmä kansa voi olla tällaisen mellastuskenttänä.

    Äänestä

  • on vastaus kirjoitti:

    kaikkeen.
    Välillä Halonen on upporikas, välillä rutiköyhä. Tilanteen mukaan.

    Niinhän se kävi Kofi Annanin pojallekin, että hän oli ensin köyhä ja sitten upporikas. Loistavaa, loistavaa, loistavaa: corruption, corruption and corruption.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halosesta ei tullut kirjoitti:

oliko liian köyhä?
http://www.taloussanomat.fi/page.php?page_id=102&news_id=20072230

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu