tulla näkyviin?
Vai siirretään kaikki Kotkan saaren pysäköintipaikat luolaan, kun ei muuten käyttöaste riitä, heh heh!
Tuossa kevään kynnyksellä totuus alkaa valkenemaan viimeisillekin...
Vai siirretään kaikki Kotkan saaren pysäköintipaikat luolaan, kun ei muuten käyttöaste riitä, heh heh!
Tuossa kevään kynnyksellä totuus alkaa valkenemaan viimeisillekin...
Vastaukset 7
Vanhimmat
En ole alunalkaenkaan ollut Toriparkin ja Pasaatin vastustaja - mutta kaikki muu, joka liittyy ympärillä olevaan - sitä purnaan! Eihän Pasaati saa määrätä ja vaikuttaa kaikkeen lähietäisyydellä tapahtuvaan toimintaan yksipuolisen hallitsevasti. Alueella on muutama jopa yli 100 v toiminut liike,nyt niidenkin toimintamahdollisuuksia kaventaa tämä uusi "Kaikenkaatava".
PS Jossain sanottiin, että miks eivät Pasaatin työntekijät käytä Toriparkkia? Tietysti taloudellisetkin syyt, MUTTA osa työntekijöistä (Ruokasokos) tulee töihin jo klo 05.45:ksi eihän luola ole edes auki vielä silloin!
Toriparkin ja Pasaatin idea oli vetää turisteja Kotkaan. No, onko turisteja näkynyt... ;)
Ai turisteja piti tuoda? Oletko ymmärtänyt väärin? Ostosmatkailu on vähän eri asia. Ja kyllähän siellä nyt tuntuu pyörivän niitä turisteja Haminasta, Kouvolasta ja Loviisasta aikas paljon. Ja myöskin itärajan takaa... Vai odotitko japanialaisia kameroineen?
Niinhän siinä näyttää käyvän että ilmaiset pysäköintipaikat minimoidaan jotta saadaan monttuun täytettä.
Itse en koskaan tule maksamaan ko. montun käytöstä (en ole kotkalainen) ja jos ilmaisia parkkipaikkoja ei löydy niin sitten saa Kotkansaaren liikkeet jäädä ilman rahojani.
Kotkassa haluta nähdäkkään että pysy poissa.
Ja päädyin Jumalniemen tavaratalojen helmaan,autolle paikka löytyi joka liikkeen edestä.
Tehkää se silta sieltä Hovinsaarelta Jumalniemeen niin ei tarvitse kierrellä pitkin saarta jos sinne vahingossa tulee ajaneeksi.
Uskomatonta kirjoittelua ja hallin vastustamista. Minusta halli on hyvä ja sinne on kiva ajaa auto aina, kelillä kuin kelillä, mutta erityisesti sateella, kylmällä ja kuumalla. Ei se paljoa maksa kun vertaa Suomen hallien yleiseen hintatasoon, etenkään Helsinkiin. Muissakin kaupungeissa on toimivia toriparkkeja (Vaasa, Kuopio) ja paljon erilaisia maksullisia parkkihalleja, joista löytää aina paikan heti. Ei minulla ole aikaa kierrellä ja kaarrella pitkin ja kävellä jostain kaukaa. Ts. en ole pihi ja arvostan omaa aikaani. Kolikkojahan ne vaan ovat.