Halonen nimitti

Nutturapää oli tänään Lauantaiseurassa.
Kolkon oloinen nainen, ei sormuksia (vihki)ei puhetta perheestä.
Jos pitäisi arvata mihin joukkoon kuuluu niin veikkaisin Setaa.......
2443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

viestiä tai sanottavaa yleensäkään?

Äänestä

Koskelo söi sanansa. 1993 hän oli televisiossa kertomassa kuinka Koiviston konklaavin uhrit eivät tule armoa saamaan. Hän itse oli ollut lain valmistelija, joka jälkeenpäin kirjoitti jopa kirjan oppaaksi velkojille kuinka viedään tuhkatkin pesästä. Nyt hän paistattelee televisiossa, kun katkeran kalkin nieleminen on alkanut. Läpimätä oikeuslaitos olisi voinut paremmin, jos tämäkin koppelo olisi sittenkin aikanaan valinnut tulevaksi ammatikseen insinöörin. Vähemmän vahinkoa olisi saanut aikaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ko:n presidentin kirjoitti:

Nutturapää oli tänään Lauantaiseurassa.
Kolkon oloinen nainen, ei sormuksia (vihki)ei puhetta perheestä.
Jos pitäisi arvata mihin joukkoon kuuluu niin veikkaisin Setaa.......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu