Juoruja,juoruja
M.I.C
2454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä tuossa juorussa voi olla jotain todellista perääkin,Lucas halusi nimmittäin Spielbergiä alunperin ohjaamaan Jedin Paluu elokuvan.Mutta tuolloin vuonna 1982 Ohjaajaliitto hankkasi vastaan,koska Lucas ei käyttänyt tekijä-tietoja Star Wars-leffan alkuteksteissä.
Steven Spielbergiä ehkä jäi harmittamaan tuo väli-kohtaus,sillä hän olisi ollut halukas tekemään sen leffan.Nyt luultavasti Steven pyrkii Lucasia pyörtämään päätöstään olla tekemättä jatkoa jedin Paluuseen,kuka tietää? Minkäs sille voi jos Spielberg on Star Wars-fani,joka haluaa pistää oman vesionsa saagaan.
Kysymys voisi olla myös Star Wars-pilotin tekemisestä tulevaan TV-sarjaan?
Olisi hienoa, jos tulisi uudet jaksot ja ne perustuisivat expanded universen kirjoihin. Esim Thrawn -trilogiaan tai johonkin vastaavaan. Lucashan on itse antanut luvat kirjailijoille jatkaa elokuvien luomaa maailmaa. Siksi täysin erilaisten elokuvien tekeminen olisi epäloogista ja ehkäpä epätodennäköistäkin.
Saattaa olla, että kyseessä on sarjan jaksojen ohjaaminen, johon Spielberg ehkä tulee.
En tiedä. Katsellaan!
Scifisti77