Mitä aluetta kehitetään varjonyrkkeilyllä eli onko se nopeus vai mikä? kuinka monta kertaa viikossa sitä olisi normaalien treenien lisäksi harjoitettava?
Kiitos hyvistä vastauksista etukäteen.
Varjonyrkkeily
epätietoinen?
1
1031
Vastaukset
- AndyS
Varjolla kehitetään kykyä käyttää tekniikoita sujuvasti liikkeestä ja yhdistää niitä toisiinsa. Paras olisi tehdä varjoa peilin edessä, että suoritukset näkee. Nimensä harjoitus on saanut siitä, että jos sitä tekee ulkona selkä aurinkoon päin, voi varjoa tarkkailemalla nähdä virheitä. Peili on kuitenkin parempi.
Jos olet harrastaja, sinun ei ole mikään pakko treenata sitä ollenkaan normitreenien ulkopuolella. Jos olet kilpailija, tee sen verran kuin valmentajasi sanoo. Itse en tee paljonkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1474774Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv822724Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851717Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91196- 48934
- 66902
- 21883
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122873Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799