Nostin ison ruukun tuulikaappiin talveksi.Clematis "kuoli" kesällä täysin,oli kai liian aurinkoisessa paikassa, eikä kai muutenkaan viihtynyt ruukussa.
Nyt on sitten yllätyslämpimän talven aikana alkanut nousta versoa ruukusta.Mahtavatkohan nyt kuolla kun on pakkasta, ei ainakaan vielä!
Mitähän nyt tekisi?
Clematis alkoi kasvamaan
tuulikaapissa
3
1636
Vastaukset
- Kanssa kuollut yksilö
Ja meillä se kuoli jo monta vuotta sitten ja nyt yhtä äkkiä alkoi kasvamaan minkä lie tähden mutta komee siitä tulee kun näemmä kuolema koulii .
- Klema
kärhöt on mestari näyttelijöitä. näyttää kurjilta tai jopa kuolleilta mutta niin vaan siitä varresta alkaa pukkaamaan vihreää kun lämpötilat nousee.
- hallie
Myös meillä on pari kertaa näytänyt kuolleelta, mutta kummasti nousee taas seuraavana keväänä. Jouduin siirtämään remontin alta sekä jalo että alppikärhöt, ei tykännyt, mutta kolmantena vuonna oli taas kukoistava.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218716Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4357975Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-115553Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825189Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill295029Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373527- 1253234
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853129Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353126Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252730