Näyttä Venäjällä kiihtyvän tuo presidentti kamppanja, jossa vastakain on uudistusmielinen liberalimin Zhirinowski, Kommunistien Zuganov, ja entinen pääministeri Kasjanov. Kannattaa ajatella, mitä se Isänmaa olisi sen jälkeen, jos 3 ehdokkaasta kahdesta vahvimmasta, vain yksi voittaa, oli se liberaalismin tai kommunismin ehdokas, Saattaisi olla, että Suomi liitettäisiin tulevaan EU Venäjään,passia vilauttamalla siirtyisi Venäjän kansalaiset työhakuun Suomeen, kun EU maaasta toiseen on vapaata ihmisten ja tavaroiden liikkuvuus, onko se EU isänmaa vai onko sitä sen jälkeen olemassakaan?
Isänmaata Onko Sitä Olemassa ?
Zhirinowski Suosituin Presi...
6823
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Avaaja muistelee varmaan ennen Suomen EU-liitosta Suomen EU-mafian hyväkseen käyttämää Zhirinovski-korttia. _ Politiikkaa ymmärtävä ihminen erotti Zhirinovskin toiminnasta kaksi oleellisinta tekijää. Toinen tarkoitus oli pelata kylmästi lännen pussiin eli tukea omalla "uhkaavalla", tosin hieman huvittavalla käytöksellään kansainvälisen talouselämän hanketta perustaa tarkoituksiaan palveleva Euroopan Unioni.
Toinen tavoite Zhirinovskilla oli vaikuttaa oman maansa sisäpoliittiseen keskusteluun, koska venäjällä oli tulossa parlamenttivaalit.
Miksikö Zhirinovski alistui sitten lännen pelinappulaksi? - Tokkakai sen takia, kun hän sai palveluistaan hyvän hinnan. Se oli tuiki tärkeää hänen oman vaalikampanjansa tähden.
Klikkaile myös osoitteeseen: laihanen.blogspot.com
käytetään nykyisin usein mahtipuolueiden keskusteluissa. NATO:on meitä ei saa sitoa. ITSENÄISYYS ON TÄRKEIN
Kun EU-puolueiden on pakko turvautua Venäjän olemattomalla uhalla, kertoo se vain niiden hädästä ja neuvottomuudesta.
Eihän tätäkään kansaa voi loputtomiin pelotella olemattomalla uhalla. Olenkin usein kysynyt EU-mielisiltä vouhkaajilta, että kertokaa nyt ihmeessä, mitä ne venäläiset oikein suunnittelevat päämme menoksi ja mihin heihän hyökkäysintonsa voisi perustua. Mutta AJATELKAA! - TÄssä vaiheessa heillä ei olekaan kysymyksiini enää minkäänlaista järjellistä sanottavaa.
Katso myös: laihanen.blogspot.com tai galleriasivuni
se on: EU on paha ja Venäjä on hyvä!
HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!
Kysymys veliseni, siskoseni ei tietenkään ole minkään osapuolen hyvyydestä tai pahuudesta.
Kysymys on pelkästään Suomen kansan halusta elää itsenäisenä kansakuntana ja päättää itse omista asioistaan.
Kun asiat eivät ole kertomallani tavalla, on meidän syytä osoittaa sormella suomen eduskuntaa, joka perustuslakimme vastaisella päätöksellä 18.11.1994 liitti Suomen Euroopan Unionin käskyvaltaan.
Tässä yhteydessä on turha vikistä neuvoa-antavasta kansanäänestyksestä, jossa niukka liittämistä tukeva mielipide saatiin huijaten ja harhauttaen. Kaikenlisäksi talouselämän ja poliitikkojen sisäpiiri oli päättänyt liitoksesta jo ennen "neuvoa-antavaa" kansanäänestystä, sillä olihan pääministeri Esko Aho allekirjoittanut liittämissopimuksen jo kesäkuussa Korfun saarella Pres. Ahtisaaren läsnäollessa.
Huom! Neuvoa-antava, sirkukseksi osoittautunut, kansanäänestys oli vasta saman vuoden syksyllä.
Puhukaa myötäkarvaan herkkäkurkkuiselle, ettei läkähdy sanoihinsa.