tälläisenä pakkas aamuna on kiva kun käynnistää tuon transport dieselin,ei kone kolise ei pukkaa savupilveä, heti lähtee voitelu pelaamaan,tulee itselle niin hyvä mieli kun muistaa nuo vaimo kullan sanat,tässä perheessä on turvallista olla kun on kolme asiaa joihin voi luottaa,hyvä Mies,Transportter diesel,ja Mobilin öljyt koneessa.Tuoreen pullan tuoksuista aamua teillekin,rakas vaimo huuteleekin jo tuolta kahville.
Kolme asiaa
Jotka
6966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nunnan nännit, paavin pallit ja longlife öljyt.
Kahdesta ekasta en voi kuin todeta että kovin ovat olleet käytössä. Taisipa jossain vaiheessa yhdellä paavilla olla suunnitelmissa ihan dynastian perustaminen, mutta muistaakseni poikansa murhattiin jo kardinaalivaiheessa. :)
Longlifestä on se hyöty, että voi käyttää pidempiä huoltovälejä. Kone kestää tai ei, mutta jos ei kestä niin takuu korvaa. Se on paha mennä takuusta kinuamaan rahaa jos ei huoltokirjasta löydy leimaa että öljyt on vaihdettu ajallaan. :)
Hmmmmm?
Tosi miehee, Hiace diisseliin ja Mobil öljyyn.... volkkarit nähty ja aamut oli mitä oli harvemmin hymyilytti nyt Toyotan aikana joka aamu pelkkää hymyä.... liekö luotettavuus vai mikä kun on helppo hengittää!
Mobilin voi työntää pakoputkeen mutta koneeseen laitan vain Toalin 9000 energy 5W40, se on lonflife ja pitkät kilsat hyvin voidellussa koneessa.Ei tarvitse kurvata halpahalleihin ostaa tädeiltä öljyä ;)
Mieheen,mobilin öljyyn,ja hiaceen mutta siiten tuo pahus meni ja petti nimittäin se hiace,no ei siinä kauaa surun valtaan jääty vaan käytiin autokaupassa ja nyt on pihalla transportter diesel ja elämä hymyilee taas.Ps ei sitten johtunut konerikko öljyistä vaan oli päässyt jäähdytys nestettä sinne oljytilaan.