Apua!!

Annaliini

Nyt apua kaipaan. Mikä on elokuva jostain vuosien takaa. Kyseessä on ilmeisesti joku nk. tv elokuva, jenkkiläinen. Jännitys. Näin sen pienenä tyttönä mutta nämä muistan. Siinä oli ahdistelija, laiha kalpea hiljainen mies, joka oli ammatiltaan ilmeisesti miimikko tms. Se ahdisteli naista joka haki lopulta apua poliisilta. Se mies oli etevä, se esimerkiksi pystyi maskeeraamaan itsensä täysin seinän näköiseksi ja miehen erotti siitä vaan jos se mies liikkui tai avasi silmänsä. Jossain vaiheessa nainen istui sängyllä soittamassa poliisilla sanoen että pelkää että joku katselee häntä ikkunan takaa, katsojat näkee koko ajan että ahdistelija tosiaan on ikkunan takana, kun poliisi käskee katsomaan ikkunaan ja nainen katsoo ei siellä olekaan ketään. Eli mies oli taas vaan sulkenut silmänsä niin häntä ei erottanut siitä.. Loppu meni jotenkin niin että poliisi tuli asuntoon missä nainen asui kun nainen oli pyytänyt apua koska arveli miehen olevan siellä. Poliisi meni olohuoneeseen ja alkoi systemaattisesti ampua seiniä läpi, lopulta mies lysähti seinästä lattialle. Todella hatarat ovat muistoni tästä elokuvasta mutta toivon että joku pystyisi auttamaan.

1

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • the Teenage-Zombie

      jännitys elementtejä sisältävä taikka thrilleri.Ilmeisesti kokeellinen taikka muuten ei niin tunnettu leffa,mutta? tuosta Beestä en oikein nyt sanois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7403
    2. 78
      4913
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      3008
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2639
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2541
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2186
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2181
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1820
    Aihe