Miten toimii Kuusankosken kirjasto? Saako, jos tarvitsee? Löytyykö, jos kysyy. Onko palvelu hoitunut vieraalla kielellä? Viihtyvyys? Toimivuus? Tukityöllistetyt ja asiakaspalvelijat: palvelualttiita vai ei, suupielet peruslukemilla, alas vai ylös??? Kertokaahan!
Asiakaspalvelu
11
1341
Vastaukset
- -OK-
Himokirjastokuluttajana totean Kuusaan kirjaston olevan tiloiltaan ja henkilöstöltään OK. En pysty moittimaan, tai pystyn, muttei ole aihetta :o)
- äidinkieli
Tiukkasävyinen kysymys, haetko tietyntyyppisiä vastauksia? Ei mitään valittamista minkään suhteen. Kirjastoon mielestäni sopii vähän hillitympi meininki, kuin markkinoille. Henkilökunnan ei tarvitsekaan tupata suuhun kuin vaatekaupassa. Kirjastossa pitää olla mahdollisuus kaikessa rauhassa tehdä löytöretkiä kirjojen maailmoihin. Kiitos Kuusankosken kirjastolle rauhallisesta atmosfääristä.
- kirjastossa
En hae tietyntyyppisiä vastauksia. Annoin vaihtoehtoja molempiin suuntiin. Pääasia, että vastaa rehellisesti.
- kerrotaan
Sinulla on kai vähän vääristynyt kuva (kirjaston) asiakaspalvelusta.
Sellainen mairea hymyily kuin oltaisiin loputtomilla pikku rouvien tupperware -kutsuilla ei ole hyvää asiakaspalvelua.
>Tukityöllistetyt ja asiakaspalvelijat: palvelualttiita vai
Toi pistää jo sääliksi sun kakaroitasi.- kirjastossa
En ole omaa kuvaani asiakaspalvelusta kertonut, joten en tiedä miten sen vääristyneeksi tulkitset. Esitin vain vaihtoehtoja, enkä mitään ehdotonta väitettä.
"Sellainen mairea hymyily kuin oltaisiin loputtomilla pikku rouvien tupperware -kutsuilla ei ole hyvää asiakaspalvelua." Onko sinulla joku ongelma hymyilevien ihmisten kanssa? Luuletko, että he nauravat sinulle? Minusta on kiva, kun ihmiset hymyilevät. Hyvä mieli tarttuu. Minusta olisi kiva, jos ihmiset hymyilisivät enemmän.
Tukityöllistetyt ja asiakaspalvelijat: palvelualttiita vai...
Tarkoitin edellisellä, että eiväthän tukityöllistetyt ole asiakaspalvelussa vai ovatko?
Viimeinen kirjoittamasi lause kääntyy asiasisällöltään sinua itseäsi vastaa. Tajuat kyllä, jos osaat yhtään tarkastella itseäsi kriittisesti.
En ymmärrä miksi sinulla on niin vihamielinen asenne. Ihan kuin sodassa olisit. Onko sinulla paljonkin vihamiehiä Internetin keskustelupalstoilla? En löydä tähän astisesta keskusteluketjusta mitään mikä selittäisi vihamielisen suhtautumisesi. Ihmettelen todella. =)
- Sivukirjasto
on ainakin hyvä.Ammattitaitoista ja auttavaista porukkaa.Kiitokset Voikkaalle.
- ongelmat
>Saako, jos tarvitsee?
Mitä? Ei kai Kuusankoskenkaan kirjasto mikään punainen talo ole.
>Onko palvelu hoitunut vieraalla kielellä?
Täytyisikö siellä olla jokin tulkkipalvelu toistaitoisille jotka eivät suomea puhu? - kirjastossa
Kiitos kaikille asiallisesti vastanneille.
- vaihdoin kirjastoa
Kyllä todellakin Kuusankosken kirjastossa saa erittäin huonoa palvelua! Kysyttäessä ei vastata, tervehdittäessä ei saa tervehdystä takaisin, ainostaan vihaisen mulkaisun. Aikoinaan käydessäni tuli aina tunne, että anteeksi kun tulin tänne pyhyyden mekkaan. Kyllä olisi kiva kerrankin saada hymyilevää ja asiantuntevaa palvelua ja opastusta etsiessään esimerkiksi tiettyä kirjaa.. Olen kylläkin viime kirjastoreissut käynyt voikkaalla.
- Anonyymi
henkilöt tukityöllistettyjä sdpn suosikkeja
paisenaama pesonen aina välillä töissä tietää hyviä autokirjoja - Anonyymi
sit on se kääpiö kaipainen,metka kaveri vaikuttaa juopuneelta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2435589Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki883491PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1353363Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423073Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne722949Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv932774Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest172450Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1032327- 1751908
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn91460