tayssin pelkopolii

   moikka! elikkäs onko kukaan muu käynyt tayssin pelkopolilla?? mulla on torstaina sinne aika ja kutsussa luki että ensin on kätilön haastattelu ja sitten lekurin vastaanotto.. eli mitä ne mahtaa tehä mulle siellä?? sairastan paniikkihäiriöö niin olen aika synnytyspelkoinen
1325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moi!

mä kävin sielä yhteensä jotain 3 tai 4 kertaa. terkka mittaa sun verenpaineen ja käyrää otetaan noin 20 minsaa sitten meet lääkärille ja se tekee sisätutkimuksen nopsaan..ja ultraa. ja kertoo ettei sektio ole hyvä vaihtoehto..noin siis lyhyesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jehuu kirjoitti:

   moikka! elikkäs onko kukaan muu käynyt tayssin pelkopolilla?? mulla on torstaina sinne aika ja kutsussa luki että ensin on kätilön haastattelu ja sitten lekurin vastaanotto.. eli mitä ne mahtaa tehä mulle siellä?? sairastan paniikkihäiriöö niin olen aika synnytyspelkoinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu