KIRKA ON KUOLLUT!

JokuM77

7

2639

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä...

      olin todella järkynnyt kun sen luin. Olen ihaillut Kirkaa jo ihan pikkutytöstä asti.. Niin surullista voimia läheisille..

    • ladyK

      Kuin joku voi mennä niinkin nuorena. Itse olen työni puolesta muutaman kerran tavannut ja mitä hienoin ihminen. K

    • Osanottoni

      Kirkan vaimolle ja läheisille.

    • oiioi

      ketä laulaja täyttää seuraavaks 56?

      • ....

        Kirkalle tehdään oma palsta heti kun se kuolee?? Eläviä ihmisiä ei juurikaan arvosteta. nytkin kaikki ovat Niiiin juice faneja hänen kuolemansa jälkeen.


      • Surullista silti..

        Uskomatonta että noin kahden kuukauden sisällä kaksi valovoimaista tähteä poistuu keskuudestamme, siis Juice ja Kirka. Arvostin molempia. Ensiksi mainittua upean sävellys- ja sanoitustuotannon ja jälkimmäistä karismaattisen esiintymisen takia.

        Pilvenreunan bändissä on nyt entistäkin parempi kokoonpano. Rauha myös Kirkan muistolle.


    • 1951

      Lämmin osanotto Kirkan omaisille. Olkaa tukena toisillenne, itkekää yhdessä. Kirka oli valovoimainen henkilö, hieno Mies! Kyllä Kirkaa muistellaan vielä pitkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      32
      3790
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      98
      3404
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      104
      3338
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3138
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      70
      3060
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2795
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2580
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2483
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2412
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      90
      2156
    Aihe