Mikä on vahvin muistosi Kirkasta?
Itse muistan kun ajoin pitkin maakuntaa kuorma-autolla...
Oli kevät ja vielä valkoista lunta maassa, sekä aurinko paistoi ja Mersun kyljet kiilsivät. Elämä hymyili.
Mankassa pyöri sama Kirkan kasetti useamman kuukauden yhteen putkeen.
Valitettavasti se kuuntelu loppui sitten kasetin leviämiseen, mutta kuuntelinpa ainakin sen loppuun ;-)
Jälleen menetimme yhden iskelmätaivaan kirkkaimmista tähdistä. Rauha hänen sielulleen.
Muistoja Kirkasta...
10
1661
Vastaukset
- mimmix
Olin kauppiksessa Roissa ja tyttökaverin kanssa mentiin erääseen vaateliikkeeseen. Kirka oli siellä ja tyttökaveri halusi hänestä valokuvan.
Kirkan kainalossa sitten poseerattiin molemmat kun myyjä otti kuvan.
Samana iltana oli keikka ja me Kirkaan ihastuneet tyttöset tietysti menimme sinne. - R.I.P--- Mestari ----
Aika tuore muisto muutaman vuoden takaa... Satama ja kesäinen ilta. Lappeenranta festareitten ilmaiskeikka. Todella mahtava esitys,jengi mukana täysillä.
- Kyukeros
Ex-vaimoni meni 90-luvulla pyytämään nimmaria Kirkalta erääseen imatralaiseen autoliikkeeseen, missä tämä oli mainoskeikalla. Exä sai nimmarin, ja kun muita faneja ei ollut paikalla, Kirka pyysi häntä kanssaan kahville. Exä ujona ihmisenä kuitenkin kieltäytyi. Mutta jälkeenpäin häntä harmitti.
- Kirkafani
mikä on kirkasta ja haisee pahalta? no tietysti kirkan paska. buhahaa!
- Idioottiääliö
Tässä näkee taas jonkun imbesillin älynlahjat. En viitsi kommentoida enempää.
- tai...
Miksei Kirka koskaan käynyt Iittalan tehtailla???
-Siellä tehtiin kirkasta lasia... - joo...
Mitä sinulla ei ole mutta suurimmalla osalla on?Vastaus:AIVOT...Mee muualle kertomaan huonoja juttuja...vitsinurkat on eriksee....
- Mie vaa
Muistan kun olin joku ala-aste ikäinen niin aina lauantaisin äitini,kummini ja veljeni kummi tapasivat istua meillä iltaa viettäen ja aina he kuuntelivat kirkaa ja tietysti muutakin mutta kirka on vahvimmin jäänyt mieleen...=)
- Vuosia, vuosia sitten
Kirka oli tosi hyvä taiteilija! Tuntuu niin pahalta, että hänet on otettu pois täältä. Pidän monista kappaleista, mieleenpainuvia ovat tietysti Surun pyyhit silmistäni, Hengaillaan (tuttu juttu itsellekin joskus rautatie/metroasemalla) ja Kahden hullun matka, siitä tulee mieleen mukava yöllinen kävelyseikkailu keskellä erästä itä-Suomen kaupunkia. Kaveri kertoi soittavansa Kirkan bändissä, totta vai ei, mutta kappale jäi päähän ja tuntui siinä tilanteessa tosi aidolta. Silloin elettiin -80-luvun kaunista kesää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964214Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu782946Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv512203Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981848Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891632Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361577Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151393