Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

poikaystävä + porno?

teille miehille keillä on tyttöystävä.. katotteko siltikin pornoa vaikka seurustelette? ja katsotteko salaa? ja miks?? eikö tyttöystävä riitä vai mikä siinä on.. mun poikaystävä kattoo ja se tuntuu musta oudolta, ja se vielä salaa sen.. vastailkaahan niin saan muittenki mielipiteitä ja faktoja.
45268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis katson kyllä pornoa ja netissä seikkailen pornosivuilla.Seurustelen kolmatta vuotta ja suhteemme on erittäin hyvällä pohjalla.Eukko tietää että olen kiinnostunut(kaikki miehet on ja ne jotka eivät sitä tunnusta joko valehtelee tai sitten eivät ole miehiä)pornosta sen kaikissa muodoissa.Se on silloin suhteessa vika jos siinä ei suoda toiselle omaa pornoelämää.Ei saa olla noin ahdasmielinen.Se ei loukkaa kumpaakaan eikä se ole mitenkään outoa.

Äänestä

Porno on osa elämää; sinkun niin kuin parisuhteessa elävänkin. Sieltä saa kivaa vaihtelua ja ajatuksia. Joskus vaan ei jaksa miellyttää toista ja silloin on parempi hoitaa omat tarpeensa ihan itsekseen. Naisellekin parempi ettei koe mitenkään "käytetyksi" tulleeksi tms. kun homma on enemmän tai vähemmän suoritus.

Itse välillä salaa pornoa katselen, välillä tulee puheeksi tyttöystävän kanssa, välillä katsotaan yhdessä =) Näin se toimii eikä mitään turhia mustasukkaisuuksia. En näe sitä kuitenkaan miksikään ilmoitusvelvollisuudeksi tai "synnin päästöksi" että aina pitäisi asiasta mainita. Toki myönnän jos kysytään.

Ompa sitä välillä tullut sanottua, että "ei rakas nyt jaksa rakastella, kun ehdin jo purkaa paineet ;)". Ymmärrystä löytyy, kunhan ei tule tavaksi ja ala vähentämään seksin määrää oleellisesti.

Relax...kerro vaikka miehellesi, että itse katsoit tänään pornoa ja olet ihan kuumana. Eiköhän tuo tuosta kuule aukene =) Useimpia naisiakin meinaan kiinnostaa, mutta todella harva sitä myöntää itselleen saatikka muille.

Äänestä

Olen naimisissa, ja sekä filmejä että lehtiätulee katseltua; joskus vaimon kanssa, joskus yksin. Ei se häntä haittaa; päinvastoin, en ole koko ajan "kimpussa". =) Toki katselen niitä enimmäkseen yksin ollessani; "ujousko" on syynä, vai mikä lienee. Riittämättömyyteen tms. asia ei liity millään tavalla; on kivaa katsella nättejä naisia, vaikka omani onkin parhaimman näköinen, yms. Rakkautta riittää, niin henkistä kuin fyysistäkin.

Äänestä

poikaystäväni ei katsele paljon,, mutta kyllä varmaan tykkäisi katsella. (tai sitten se ei vain kerro :D) Ja itsekkin katselen silloin tällöin. Mutta en ymmärrä miksi minulle tulee jotenkin inhottava ehkä mustasukkainenkin olo kun kuulen että jätkäni on katsellut pornoa. Ehkä itselläni on vain niin heikko itsetunto. Tulee sellainen tunne että itse en ole tarpeeksi hyvä hänelle, joten sitten se katselee pornoa ja kuvittelee päässään sitten minun olevan jotain muuta. Tiedän että kuullostan vainoharhaiselta ja tälleen. Ihan järkevästi ajateltua se on ihan ok jos katselee. katsonhan itsekkin! Muttakun minut valtaa vain sellainen inhottava loukkaantumisen tunne! inhottavaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wannaknow kirjoitti:

teille miehille keillä on tyttöystävä.. katotteko siltikin pornoa vaikka seurustelette? ja katsotteko salaa? ja miks?? eikö tyttöystävä riitä vai mikä siinä on.. mun poikaystävä kattoo ja se tuntuu musta oudolta, ja se vielä salaa sen.. vastailkaahan niin saan muittenki mielipiteitä ja faktoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu