Muikkuravintola Sampo

SHole

Saako Sammosta muutakin ruokaa kuin muikkuja tai kalaa? Veisin asiakkaita syömään vähän erikoisempaan paikkaan, mutta kaikki ei välttämättä ole kalanystäviä, itseni mukaan lukien. Kiitos ennakkoon vastauksista.

15

3443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järki missä olet

      Eipä varmaan kannata mennä kalaravintolaan syömään jos ei pidä kalasta. Vie ne vaikka kiinalaiseen ravintolaan.

    • Kuopiossa

      ravintoloita.Minä käytin vieraani Mustassa Lampaassa ja kyllä tykkäsivät.Tässä yksi hyvä.

      • Sammossa käynyt

        Kyllä sammosta saa muutakin kuin kalaruokia.Puijonmaja olisi yksi varteenotettava paikka.


    • ravintola

      Harald

    • iuku

      Samposta saa vaikka perunavelliä jos etukäteen ilmottaa ja pyytää! Listalla valmiinakin muita ateria-vaihtoehtoja, mutta etukäteen pyytämällä saa toiveittensa mukaista ruokaa. Todella hyvä palvelu, itse käytin asiakkaita siellä viime kesänä ja kaikki pitivät paikasta.

    • pena 11.v

      kala kalun kovettaa, särki sen suorana pitää. onneksi tyhmyys ei ole tarttuvaa siis voi käyttää päätä. veisin asiakkaita uimaan mutta osa ei tykkää kastua. voinko mennä uimahalliin?????? haloo

    • Eikiitos

      Olipa pettymys tämä muikkuravintola. Perunamuusi maistui kaupan muusilta..lautasella vähänlaisesti ruokaa. Muikut olivat kuivia ja olen syönyt paljon parempia muikkuja muualla ja tämä on tosi !! kannattaisi joskus myös pitää suursiivous ko. ravintelissa: penkit ja pöytäliina likaisia. Ikkunalaudat likaiset. Nuhruisen oloinen paikka ja en mene toista kertaa. Annoksen hinta lähenteli 20 euroa ja siihen rahaan saan syödä muualla aika hyvinkin ja monipuolisesti. Kurkkuviipaletta 3, 2 tomaattiviipaletta, 1 sitruunanpala, perunamuusi jotakin kaupan muusin makuista ja muutamia kuivuneita muikkuja ja lautasen reuna likainen...ei kiitos. Samoin lehtipihvi oli kuiva käppänä. En mainosta hyvänä ravintolana...on voinut olla sitä joskus, mutta taso on kyllä laskenut siitä sitten. Kotona teen itsekin parempaa sapuskaa. En ole mikään valittaja yleensä ja ollenkaan, mutta kun maksaa hyvän hinnan, niin voisi se annoskin olla sen mukainen.

      • xxxxxxmm

        Meillä vähän samanlainen kokemus ja oluttuoppi järkyttävän ylihinnoiteltu!


      • Anonyymi

        Muikkuravintola Sammon taso on laskenut huolestuttavasti viime aikoina, mutta hinnat nousseet. Olisiko ravintoloitsijan syytä katsoa peiliin?


    • Myrkkyjä_vedestä

      Kun ja jos FinnPulp tulee niin Kallaveden muikut opetteleva uimaan selällään. Mitä muikkuja Sammossa tarjotaan sen jälkeen? Vai muuttuuko tonnikalaravintola Sammoksi?

    • Anonyymi

      Finnpulpilla ei ole uskovaisia.

    • Anonyymi

      Miten olisi muikkupizza?

    • Anonyymi

      .." muikkuja tai kalaa"??

      Jaa, siis muikkuja tai sikanautaa ...niinkö.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      282
      14567
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      73
      7363
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7194
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5206
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      122
      4951
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4756
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      104
      4576
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      36
      4506
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4216
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    Aihe