Ja Jussi Ahde televisiossa!

Hei,

Tämä ei voi olla totta!!!

Jussi Ahde selittää elämäänsä televisiossa.

MTV 3.

Tämä ei voi olla totta!

"Media on kohdellut minua väärin...".
81606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

... syyttää Iltalehteä asiansa paisuttelusta. Ja vielä pokkana väittää, ettei ole koskaan kieltänyt käyttäneensä huumeita!!??? Omassa lukemisenymmärtämisessäni lienee jotain "pahasti poskellaan", kun muistan Jussi-pojan juuri näin sanoneen eräässäkin haastattelussa.

Eikä sitä paitsi ole mikään puolustus sanoa, että harmittaa/kaduttaa tällä hetkellä, koska se ON AIVAN OIKEIN, että kaduttaa ja olisi hyvä, että siltä tuntuisi myös puolen vuoden päästä.

Jos tötöilee, niin kärsii. Sama laki kaikilla!

Äänestä

Niin onkin julkisuus kohdellut väärin, vähempikin olisi riittänyt.
Jussi on hyvä tyyppi. Tulee pystypäin esiin. On tehnyt omat kokeilunsa niinkuin moni muukin.
Hän on tilivelvollinen vain itselleen, ei kellekkään muulle.
Mä vetäisin tv3 uutiset rosikseen nauhan näytöstä, sitä ei ollut tarkoitettu telkkariin.
Ihmisellä on yksityis suoja, kun oli jo kaikki tunnustanut, asia olisi pitänyt olla sillä selvä.
Mutta kun olet julkkis vanhempien lapsi, hänet revitään, etenkin kun itse Ahden pariskuntaan oli niin monta mielipidettä.

Äänestä

Hyvä Jussi, olet oikea mies, et juokse piiloon susilaumalta.

Äänestä
  • Jussi tuhosi ainakin tyttöystävänsä hyvin alkaneen mallin ja juontajan uran. Itse on vetänyt kaikkia mömmöjä niin kauan, että kohta sama näytelmä toistuu uudestaan. Ei pääse enää kuiville.

    Äänestä

Tämä Pauli Aalto-setälä on kyllä yksi kusipää!!
Piti jankuttaa että olet tehnyt rikoksen jne..
Kyllä Jussi sen varmaan tiesi sen itsekin kertomatta!!
Jussi Ahde esiintyi fiksusti ja tunnusti virheensä , ennenkaikkea hän oli selkä suorana
televisiossa eikä piipittänyt nurkassa piilossa!!
Pauli Aalto-Setä on aina ollut juntti ja on sitä edelleen!!
Piha oli kyllä ihan hyvä..

Äänestä
  • Aalto-Setälä on pehmee. Jussi vasta pönttö onkin, totta kai media kirjottaa ja värittää asiaa, siitä ne tulonsa saa. Kyl se Ahde vähätteli rikostaan,vaiks tunnustiki, mutta ainahan julkkikset saa pienemmän tuomion kuin muut! Jussi on selvästi pilalle lellitty mammanpoika!

    Äänestä

  • Mediamoguli ? Hyvän perheen poika ?

    Saatanan huumevenkula, ei mitään puolusteltavaa.

    No, kohta käy kuin Koistisen veljeksille, että mitä suurempi rikollinen, sitä paremmin palkitaan (palkataan johonkin hyväpalkkaiseen työhön ja uusi työnantaja saa rutkasti palstamillimetrejä)

    PERKELE !!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Ahteen perhe on kunnon sosiaalidemkraatteja,te tette vaan politikkaaa mollaamalla nitä.Olette kateellisia ihmisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uskomatonta! kirjoitti:

Hei,

Tämä ei voi olla totta!!!

Jussi Ahde selittää elämäänsä televisiossa.

MTV 3.

Tämä ei voi olla totta!

"Media on kohdellut minua väärin...".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu