Nauttikaamme tulevasta helmikuusta ja maaliskuun alkuosasta! Meitä äänestäjiä kosiskellaan kauniilla lupauksilla, liehitellään lohdullisilla puheilla, lahjotaan ilmaisilla kahveilla, sopalla, kynillä, tulitikuilla, karkeilla, avaimenperillä. Meistä ollaan kiinnostuneita ja meitä lähestytään maireasti mainosroskalla. Meille luvataan taivaat ja maat.
Olkaamme siis hetken onnellisia! Kaikki ne luvatut asiat unohdetaan kuitenkin 18.3. jälkeen voittajien paistatellessa valtansa tunnossa. Siis seuraavien vaalien kilvoitteluaikaan asti.
Väärän kuninkaan päivät
0
453
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950