Ikävää luettavaa

nuo epäasialliset kommentit ja kirjoitukset Kirkan lauluäänestä tai yleensä Kirkan olemuksesta, joka oli valoisa iloinen aina niin positiivinen, olemmeko me suomalaiset todella noin kateellisia toisen menestymisestä, ettette osaa tai voi arvostaa miehen jo yli 40-vuotis uraa, ei sitä ole tehty huonolla lauluäänellä todellakaan. Jos ette miehestä ole pitäneet niin nämä päivät ovat varmaan todella vääriä siihen kirjoitteluun.
51313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

niin just. tosi halpamaista tulla häpäsemään kansan suosikki joka on just kuollu:( että se kehtaa!!!! menköön hoitoon ja hakkikoon elämän. kirka oli hyvä laulaja ja ihminen, mulla hänen laulut soi ikuisesti.

Äänestä

Kyllä näihin kirjoituksiin voi osallistua kaikki, nekin jotka eivät Kirkan lauluäänestä pitäneet. En tiedä minkälainen Kirka oli ihmisenä, varmasti ihan mukava mutta sillä asialla ei ole laulamisen kanssa mitään tekemistä. Jos nyt ollaan ihan rehellisiä niin viime vuosina Kirkan laulaminen oli pelkkää korvia raastavaa narinaa ja hän yritti väkinäisesti olla "raspikurkku". No niin, älä nyt pillastu, olihan Kirkan kuolema kauhea juttu niinkuin on kaikkien muidenkin kuolema. Toisia surraan vaan enemmän kuin toisia.

Äänestä
  • Kirkan laulu oli loppuvuosina kauheaa kuunneltavaa, nuorena siinä oli potkua ja mukaa ja varsinkin tiettyjä heviosuuksia se veti tosi mahtavasti. Nyt se oli enää varjo vanhastaan. Mutta ei siinä mitä, lepää rauhassa Kirka.

    Äänestä

  • miksi pitää häpäistä vainajaa? Ei ole kovin asiallista toimintaa.

    Äänestä

Samaa mieltä olen kanssasi mut jätä nyt ihmeessä se iänikuinen kateellisuuspointti pois, ei kaikki johdu kateudesta jos ei jostain tykkää. Ei hyvin mene jos sulla se johtuu, koskapa se tulee heti syyksi tähänkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


aramant kirjoitti:

nuo epäasialliset kommentit ja kirjoitukset Kirkan lauluäänestä tai yleensä Kirkan olemuksesta, joka oli valoisa iloinen aina niin positiivinen, olemmeko me suomalaiset todella noin kateellisia toisen menestymisestä, ettette osaa tai voi arvostaa miehen jo yli 40-vuotis uraa, ei sitä ole tehty huonolla lauluäänellä todellakaan. Jos ette miehestä ole pitäneet niin nämä päivät ovat varmaan todella vääriä siihen kirjoitteluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu