Olen ajatellut ostaa PT Cruiserin ja nyt tiedustelisin autosta kaikkea mahdollista tietoa kuten tyyppiviat, kokemukset; hyvät ja huonot yms.
Kiitokset etukäteen.
Kiitokset etukäteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
nopeasti menevät etummaisten alatukivarisen puslat. Ei kallis remppa eikä oikein huomaa normaaliajossa, mutta ei mene katsastuksesta läpi jos puslat ovat rikki.
Itsellä ollut PT kohta 2 vuotta ja olen tykännyt: leppoisaa kyytiä ison auton fiiliksellä, hyvät tilat, mainio talviauto ja erilainen.
Bensan kulutus toiki voisi olla hieman pienempi, oma 2.0 automaatti hörstää helposti sinne 10 l/100 km hujakoille.
Suosittelen kuitenkin lämpimästi.
Oletko kuullut Googlesta?
Laita sinne "ptcruiser" ja paina haku-nappia.
http://ptcruiser.fi/
kivan persoonallisen näkönen.valitettavasti ei 2ovisia tarjolla.jenkkiautoksi turhan vaatimaton kone,tarttis v6 pellin alle kiiruusti ja alunperinkin.2,4 parempi jo kuin aneeminen 2l mutta vääntöä,vääntöä..ja kunnon vinkkeliääntä kaipaisi.
Vituttaa parkkihalleissa kun luulevat että autoa ajaa vanha ämmä,rekanvetäjäkin kääntyy pienemmässä tilassa kuin PT
Ootkos kokeillut v70 Volvon kääntymistä? Jos kääntöympyrä on PT:ssä liian suuri,niin osta toinen auto - niinhelppoa se on.