Annetaan Eerolle mahdollisuus!

Aivan turha on Eeroa mollata galluppien perusteella. Annetaan Eeron näyttää kykynsä. Kun ruvetaan keskustelemaan asioista kyllä Eero näyttää mihin pystyy. Ei juniori jyrki tai sössö matti ole mitään Eeron verrattuna kun on kyse tavallisen ihmisen jokapäiväisen elämän ymmärtämisestä.
91068
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

taidot näki eilisessä SAK:n vaalitentissä, on säälittävä jos ei osaa vastata tulee suusta semmosta mössöä, ei perhana eihän se ole edes kehityskelpoinen.

Äänestä

  • Siihen vaan lisäyksenä, ei eerolle "Anneta", mitään tilaisuutta, Eero saa suuren äänimäärän taaten Demareiden vaalivoiton, näin ollen Eerolle lankeaa hallituksen muodostamistehtävä kuin manulle illallinen, sanokoon Kallubit Eeron suosiosta mitä hyvänsä.

    Äänestä

  • Uusi-Ukki kirjoitti:

    Siihen vaan lisäyksenä, ei eerolle "Anneta", mitään tilaisuutta, Eero saa suuren äänimäärän taaten Demareiden vaalivoiton, näin ollen Eerolle lankeaa hallituksen muodostamistehtävä kuin manulle illallinen, sanokoon Kallubit Eeron suosiosta mitä hyvänsä.

    äänestämme Valtiovarainministeri
    Eero Heinäluoman eduskuntaan jatkamaan
    hyvin tehtyä työtä Suomen hyvinvoinnin
    takuumieheksi.

    Äänestä

Jos joku on niin tyhmä, että luulee ihmisien äänestävän pelkkien galluppien perusteella niin olkoon.

Äänestä

aikaa antaa näyttöä? Vationvarainminsterinä ja puoluejohtajana? Aika karu on Heinäluoman maailmankuva, kun tekoja vasten peilaa. Kaikki heti meille herroille nyt.

Äänestä
  • Näyttöjä - niitähän piti olla. Piti mennä "pari piirua" kansan suuntaan sen SDPn politiikan. Ainoa suunta on tunkio, mihin se politiikka on mennyt ja SAK. Kiitos ei.

    Äänestä

Iso koko, pari pierua ihmisen suuntan ja SAK:n avulla ulkoa opitut lauseet ei riitä tämän maan mahatavammaksi mieheksi. Onko SDP niin sovinistinen puolue, että naista ei uskalleta ottaa keulakuvaksi?

SDP-naiset kehiin, niin jo alkaa löytyä äänestysintoa!

Äänestä
  • Voihan se olla, ettei ne uskalla ottaa naista johtoon, mutta toinen puoli totuutta on, että ei siellä demareissa ole oikein johtotasolle päteviä naisia. Mietipä itse. Ketä ehdottaisit ?

    Joku nainen voi olla hyvä substanssissa (asiantuntemuksessa), mutta ei ole ollenkaan sosiaalinen tai on jättänyt koulunsa kesken. Joku tuntee eduskuntatyön, mutta ei osaa olla johtaja. Joku on liian nuori tai liian vanha.

    Kuule ei se ole helppoa löytää suuren puolueen johtoon naista. Ja naiseltahan vaaditaan aina tuplataidot mieheen verrattuna ?

    Entäs,kun naispuheenjohtajan pitäisi mennä saunaan SDP:n militanttisiiven (SAK) äijänköriläiden kanssa ja ruveta vetämään raakaa viinaa pullon suusta. Ei taida onnistua naiselta sekään.
    Kyllä jo Paasio (vanhempi) väitti, että katto onkorkealla ja seinät leviällä, mutta naisjohajile ei ole tilaa SDP:ssä toistaiseksi ollut.

    Entäs kansainvälisyys ja kielitaito. Demarien ministerit ovat kerta toisensa jälkeen saaneet "pyyhkeitä" surkeasta kielitaidosta ja sitä myötä asioiden huonosta hoidosta. Siinä asiassa oli paljon korjattavaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Aktiividemari kirjoitti:

Aivan turha on Eeroa mollata galluppien perusteella. Annetaan Eeron näyttää kykynsä. Kun ruvetaan keskustelemaan asioista kyllä Eero näyttää mihin pystyy. Ei juniori jyrki tai sössö matti ole mitään Eeron verrattuna kun on kyse tavallisen ihmisen jokapäiväisen elämän ymmärtämisestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu