Hallitus on myöntänyt avustuksia työttömyysalueille, mutta jättänyt Pohjois- ja Itä-Suomen täysin hungikolle lukuunottamatta Pohjois-Karjalaa.
Näin autioitumista kiihdytetään kun väki pakotetaan ruuhka-Suomeen. TÄMÄ EI OLE OIKEIN.
Suomea autioitetaan pohjoisesta alkaen
4
632
Vastaukset
- kanssasi tästä
On väärin hylätä Tavoite1-alue kokonaan. En lähtisi ruuhka-Suomeen, vaan pysyisin kotiseudulla, jos asuisin Tavoite1-alueella. Mielestäni ympäristöpolitiikassa ja yritysrahoituksessa on epätasa-arvo ruuhka-Suomen ja Tavoite1-alueiden välillä.
Vaikuta äänestyksessä asiaan. Ja lisäksi liikenne eli lähinnä autoilu luodaan mahdollisimman kalliiksi jotta ihmiset saadaan pakattua mahdollisimman suuriin kasoihin kaupunkeihin.
Ja miten?
Vetoamalla"ympäristösyihin"samaan aikaan jättiläisvaltioiden, kuten Kiinan,Intian,Yhdysvaltojen,Venäjän jatkaessa sotkemistaan maailmassa satoja tuhansia kertoja enenmmän kuin piskuinen Suomi.
Kelle pohjoisia seutuja halutaan?EU:n porhoille roskaläjille kaiketi kesämökkialueiksi?- EU-hörhöille
Jatkuvasti Natura-alueet lisääntyvät Tavoite1-alueella, joten EU-elitti haluaa ne joskus kesämökkialueekseen, kuten sanoitkin. Mielestäni Tavoite 1-alue on tarkoitettu vain suomalaisille lyhytaikaisia turisteja lukuun ottamatta.
Todellakin Aasian, USA:n ja Venäjän kasvihuonekaasujen päästöt pannaan EU-Suomen syyksi, vaikka asia on toisin. Tuulen mukana ilmakehäämme tulee liikaa kasvihuonekaasuja ja hiilidioksidia.
Vastustan asutuksen rajoittamista alueen Turku-Tampere-Helsinki sisäpuolelle (yli 5 milj.), mutta poliitikot ja EU-eliitti tavoittelevat sitä. EU-hörhöille kirjoitti:
Jatkuvasti Natura-alueet lisääntyvät Tavoite1-alueella, joten EU-elitti haluaa ne joskus kesämökkialueekseen, kuten sanoitkin. Mielestäni Tavoite 1-alue on tarkoitettu vain suomalaisille lyhytaikaisia turisteja lukuun ottamatta.
Todellakin Aasian, USA:n ja Venäjän kasvihuonekaasujen päästöt pannaan EU-Suomen syyksi, vaikka asia on toisin. Tuulen mukana ilmakehäämme tulee liikaa kasvihuonekaasuja ja hiilidioksidia.
Vastustan asutuksen rajoittamista alueen Turku-Tampere-Helsinki sisäpuolelle (yli 5 milj.), mutta poliitikot ja EU-eliitti tavoittelevat sitä.Ihmettelen sitä myös mikä helvetin velvollisuus tämän maan päättäjillä on ottaa osaa kansalaisten kiusaamiseen näillä kirjoitetuilla asioilla?
Monella tavalla vielä.
Natura on EU:n vika.Seuraava vaihe kaiketi on kieltää liikkuminen jokamiehenoikeudella Natura alueilla, koska EU haluaa USA:n paskamallin mukaisesti alueet yksityisalueiksi.Silloin alkaa Naturat pilaantua"vahingossa"mikäli päättäjät tähän aikovat.
Vastaus tietenkin raha näillä nykyisillä päättäjillä.Kuinkahan monella poliitikolla on näppinsä pelissä esimerkiksi kiinteistöbisneksessä ja siksikin haluavat ajaa ihmiset yhteen kasaan.Asunnot järjettömän hintaisia ja ihmiset maksaa ja miten älyttömillä lainoilla!!!
Kukaan ei puhu muuten tällä hetkellä erästä totuutta, joka ei koske tätä maata todellakaan eli kaiken alkua ja juurta..Maapallon ylikansoitusta.Kukaan ei sano tai myönnä sanaakaan, mutta pitäisikö suomalaisten maksaa paskamaiden syitä ja seurauksia kärsimällä sijaiskärsijänä.
Vastustan myös Suomen keskittämistä ja haja-asutuksen sekä maaseudun tuhoamista sekä kansallisomaisuuden myymistä EU:lle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2651972Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki141752- 1351283
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1341187Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1131053- 83817
- 172784
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä174758Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala424693- 52592