Ekoauto 2007 Citrõen Xsara Picasso HDi

Citroen Xsara Picasso HDi on valittu vuoden 2007
ekoautoksi.Tämä kaikille tiedoksi.
täältä pääsee katsomaan perusteet:
http://www.motiva.fi/fi/uutiskeskus/kuvapankki/ekoauto2007/
101761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihan sama, erot oli aika mitättömän pieniä muutenkin.

Äänestä
  • kateellinen!

    Äänestä

tehdyltä,meteli sisällä nimittäin.

Äänestä
  • autonsa meluongelmista. Kiu, kiu...

    Äänestä

  • Ilkama kirjoitti:

    autonsa meluongelmista. Kiu, kiu...

    Citikka on jo kokonaisuutena jo ongelma(jätettä)

    Äänestä

  • ............................ kirjoitti:

    Citikka on jo kokonaisuutena jo ongelma(jätettä)

    Minkäs me sille voimme, jos Corolla on niin huono ja sinua ahdistaa. Mutta miksi kertoa se täällä, lääkäri voisi auttaa enemmän ahdistustapauksissa. Ja jos koet autosi ongelmajätteeksi, ota yhteyttä esim. YTV:hen, he kertovat minne voit Toyotasi jättää paalattavaksi.

    Äänestä

Mitenköhän on kierrätyksen laita, katoaako yhtä nopeasti kuin MX:t ja Xantiat ?? Renkaat ja sisusta varmaan pitää tuhota/polttaa, mutta luonto kai hoitaa korin (ruostuu) ??

reippis

Äänestä
  • sekoitit japanilaiset ja laatu autot, citroenit ja muut ranskalaiset ei juurikaan ruostu, mutta tarkista japanilaisten ruoste ongelmat, niitä löytyy. Mikä malli on muuten MX, en ole nähnyt moista, on luultavasti kadonnut todella nopeasti, kun ei suomeen asti ole tullut.

    Äänestä

  • ota selvää kirjoitti:

    sekoitit japanilaiset ja laatu autot, citroenit ja muut ranskalaiset ei juurikaan ruostu, mutta tarkista japanilaisten ruoste ongelmat, niitä löytyy. Mikä malli on muuten MX, en ole nähnyt moista, on luultavasti kadonnut todella nopeasti, kun ei suomeen asti ole tullut.

    ...jatkuvat tekniset murrrheet, kuten...


    http://www.tuulilasi.fi/valokeila/?subarea=uutiset&article=136747&page=1

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


että näin kirjoitti:

Citroen Xsara Picasso HDi on valittu vuoden 2007
ekoautoksi.Tämä kaikille tiedoksi.
täältä pääsee katsomaan perusteet:
http://www.motiva.fi/fi/uutiskeskus/kuvapankki/ekoauto2007/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu