äänestää näissä vaaleissa entisiä puolueita on tyhmä,omaa etuaan ymmärtämätön tollo(anteeksi)
milestäni sellainen
5
903
Vastaukset
- nyt viimeistään
pitäisi eläkeläisten silmien avautua,siihen että ei oikeutta maassa saa jos itse sit ei hanki.Jämpti on niin
- oikeus-----
Oikeutta saa kyllä sielläkään puolueessa,kokoomuksen eläkeläiset ovat senioreita.Jos haluat äänestää kokoomusta äänestä sitten Senioripuoluetta.
- mammamaria13
vaikka Vaalikeskustelu YLE TV 1:llä torstaina 8.pnä tätä kuuta olikin vasta harjoittelua senioripuolueelle, pitäisi nyt eläkeläisten todella tajuta. Jos nyt ei mene ja äänestä Senioripuoluetta, ei ehkä tulekaan oman elämän aikana parannuksia niihin asioihin,joita olisi parannettava. Haluatteko,eläkeläiset, että meitä ei pidetä edes ihmisinä? Lemmikkieläimetkin ovat rakkaampia kuin vanhukset.Toki samaa leipää syömme ja paremmasta unia näemme kuin nekin valtapuolueiden päättäjät,joita todellakin nyt ravistellaan tukasta. Mielipiteiden vaihtaminenhan on vielä mahdollista. Sananvapaus on olemassa. Mielipiteitä ovat myös äänestämiset. Ellet äänestä, et voi vaikuttaa. Miksi siis luulla,että äänesi menee hukkaan. Ei mene,jos tarpeeksi asiaa harkitset.
- Mimmu
hyvästä mielipiteestä!
- anja koivistoinen
Mimmu kirjoitti:
hyvästä mielipiteestä!
Ylläolevat kirjoitukset olivat ennen eduskuntavaaleja v.2007 ja seuraavat eduskuntavaalit olivat v. 2011 jolloin moni äänesti Perussuomalaisia protestiksi tai ei.
ONKO MIKÄÄN MUUTTUNUT ELÄKELÄISTEN JA VANHUSTEN KOHDALLA?
Puolustaako mikään puolue vanhuksia ja eläkeläisiä sekä pienituloisia?
Esim. taitettun indeksin laki syntyi yhdenvertaisuusperiaatteen vastaisesti. Meillä on oikeus vaatia sen korjaamista. Mutta, mitä tekee päättäjät - leikkaavat lisää ja jäädyttävät indeksit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666