Viisas vihjaa aloittaa aina vahvoista kotijoukkueista ja karsii pois niin sanotut mahdottomuudet.Ainahan ylläreitä tulee mut pitkällä juoksulla vahvat kotijoukkueet ja pikkaisen pienemmät kertoimet pitävät sinut plussan puolella.Olen itse en sivusta vaan ollut sorvin ääressä niin kauan kuin vetoja veikkaukseen on voinut pelata työni puolesta laittanut niitä sisään.Jos pelaat pienellä panoksella ufoja kannattaa etsiä ylläreistä ja suurista kertoimista.Mutta nämä pikkupelurit joita on paljon todellisuudessa rahoittaa vain veikkausta ja isoja pelureita.Viisas ja varakas vie hillot pitkällä juoksulla varmasti.TERVEISIN VELI PETÄJÄ.
VIISAS
VIHJAAJA
2146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En oikein tiedä kuinka pitkään esim.tuo tepi on vihjaillut.Mutta on faktaa et kun kotimaan kakkosen futis alkaa niin silloin tehdään parhaat tilit koko vuonna.Siis alkukaudesta vai onko joku toista mieltä?
Sehän riippuu ihan kohteesta, että kannattaako pelata vai ei. Liikaa on kyllä niitä pelaajia jotka pelaavat pienillä kertoimilla suosikkeja. Varsinkin kun laittaa 5 suosikkia samaan lappuun ja riviin niin varmasti 1-3 kosahtaa ohi. Kolmestakin menee yleensä vähintään yksi väärin. Silti nämä pelaajat sanovat monesti pelanneensa "kymmeniä vuosia pitkävetoa" ja "tietävänsä" miten tulee pelata.
Paras tapa on huomioida kohde ja sen kerroin, ettei pelaa aivan pienellä kertoimella suosikkejakaan.
Tuplajärjestelmät, tuplat, singlet, runkokohteen kautta pelit on yleensä parhaita tapoja. Triplasysteemi on hyvin harvoin kannattava koska kolmenkin kohteen oikein saamiseen vaaditaan paljon onneakin mukaan.