Poikaystävälläni ei näytä koskaan aamuisin seisovan. Miten se on mahdollista?
Seksiä hänen kanssaan on harvoin, mutta hyvää.
Jotenkin hän aina touhottaa muita asioita..
Mielestäni meillä on muuten luottavainen, avoin ja turvallinen suhde, vaikkakin aika tuore.
Onko poikaystäväni normaali?
Seksiä hänen kanssaan on harvoin, mutta hyvää.
Jotenkin hän aina touhottaa muita asioita..
Mielestäni meillä on muuten luottavainen, avoin ja turvallinen suhde, vaikkakin aika tuore.
Onko poikaystäväni normaali?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos ei aamulla stondaa on se merkki jostain viasta. Mahdollisesti tulee pysyvä impotenssi. Parempi on että jätät kaverin pehmeine mulkkuineen.
Jätä sellainen tuhkamuna! Panomies on panomies - vuorokaudenajasta huolimatta!
Runkkaako se öisin? Jos vain on pallit tyhjänä.Kokeile jotakin! Yritäs piristää kaveria. Pillun näkeminen kiihottaa parhaiten, joten polvillesi naaman eteen niin kyllä sojottaa vaikka hormooneista olisi puutetta.
On varmaan kiva saada noinkin kannustavia kommmentteja mitä noilta kahdelta edelliseltä tuli. Jokseenkin turha tämä seksipalsta kun täällä ei kukaan vastaa mitään asiallisa ikinä.
Jos ei stondaa niin ei sitten ja sille ei voi mitään. Täytyyhän niitä peräkammarinpoikia olla ja se nyt sattu sulle erehdyksessä.
Osittain olen kateellinen ettei hänellä seiso aamuisin. Itsellä vaatii hirmuista itsekuria nousta sängystä kun herää suloisen vaimon vierestä. Usein sitä ollaankin sitten myöhässä... Ei miehelläsi varmaan mitään vikaa ole. Harvemmin harrastettu seksi tuntuu sitten vaan paremmalta ja kumpikin nauttii enemmän, ehkä. On hyvä, että on muitakin asioita mielessä. ;)
itsellänikään ei lähes koskaan aamuerektiota ole. eikä minussakaan tietääkseni mitään vikaa ole.
stondis voi johtua muustakin kuin seksualisesta
halusta. Virtsaamistarve on aamuisin tietääkseni
aika yleistä niin miehillä kuin naisillakin.
Stondis estää housuun kusemisen. Nuorilla tosin
seksiunet voi johtaa jopa laukeamiseen. Ei kaikkia
asioita tarvitse tulkita seksin kautta.
(olenko epänormaali kun ajattelen muutakin kuin seksiä) (miksi en halua jatkuvasti)jne.
kyllä aamulla luulis kyrvän olevan kuin rautakanki,itse olen jo 30vuotta heräilly seisovan kullin kanssa,vaimokin usein ihmettelee miten se voi aina olla niin halukas panohommiin
Aamuerektio
Terveillä miehillä tahattomia erektioita esiintyy öisin ja erityisesti aamuisin. Yöllisten ja aamuisten erektioiden tehtävänä on pitää siittimen paisuvaiskudos toimintakunnossa. Erektioiden seurauksena siittimeen pumppautuu hapekasta verta, joka ylläpitää paisuvaiskudoksen happitasapainoa ja sen solujen hyvinvointia. Myöhemmällä iällä saattaa esiintyä erektiohäiriöitä, jolloin myös aamuerektiot katoavat. Aamuerektio on merkki siitä, että veritiehyet toimivat kunnolla.
Syitä
Psyykkiset syyt ovat yleisiä erektiohäiriön taustalla. Yhdynnän suorittamiseen voi liittyä niin suuria suorituspaineita, ettei erektiota saavuteta tai se ei kestä riittävän pitkään. Pitkäaikainen stressi voi aiheuttaa impotenssia. Seksuaalinen haluttomuuskin voi sinällään olla impotenssin taustalla.
Verisuonisairaudet ovat iäkkäämmillä miehillä yleinen impotenssin aiheuttaja. Ikääntyvillä testosteronin puute voi myös olla syynä impotenssiin. Testosteronin puute voi liittyä kivesten vajaatoimintaan myös nuoremmilla miehillä. Paisuvaiskudokseen saatu vamma voi olla erektiohäiriön taustalla. Erektiohäiriö on yleinen diabeteksen komplikaatio.
Monet lääkkeet voivat myös aiheuttaa impotenssia ja seksuaalista haluttomuutta, kuten muun muassa mielialalääkkeet.
Myös naisella voi olla erektiohäiriö, jolloin paisuvaiskudos täyttyy huonosti verellä. Tällöin kiihottuminen ja orgasmin saaminen vaikeutuvat.
Onko hänen erektionsa kuinka kova seksiä harrastaessa. Jos silloinkin veltohko niin epäilisin jotain elimellistä vikaa.
ei se jaksa joka aamu jöpöttää, jos uni on ollut riittämättömän lyhyt tai unet mahdottoman levottomat, niin että on helvetin väsynyt aamulla kun kello soi, ei aina jöpötä. mutta kun lepoa ja unta on ollut riittävästi, niin voi hyvä ihme...
kultani tarraa vaan kiinni ja nauraa että laitetaanko pesään ...