Nizza pääsiäisenä

Nimetön

Olen menossa pääsiäisenä Nizzaan, miten lämmin mahtaa silloin olla, lieneeköhän vesi jo "uintikelpoinen"? Mitäs hotellia suosittelette, pieni poika mukana matkalla, joten lapsiystävällinen sijainti ym olis tärkeä. kiitos etukäteen

9

3609

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fortunata

      Olen ollut joskus Nizzassa toukokuun puolessa välissä Cannesin filmifestareitten aikaan ja silloin ainakin merivesi oli todella kylmää. Pääsiäinenhän on huhtikuun alkupuolella joten veikkaisinpa että jollet harrasta avantouintia ei uinti välimeressä silloin ole kovinkaan suuri nautinto;)

      • matkailia x 2

        ok, kiitos vastauksesta, täytyy toivoa että ainakin ilma olis lämmin:)


        muita vinkkeja jos on niin tervetulleita on!


    • m&m

      Jos tykkää pasta ruuista niin kannattaa mennä syömään spaghettissimoon.Sijaitsee vanhassa kaupungissa kadulla jossa on paljon muitakin ravintoloita.

      • xx2

        kiitos vinkistä, eiköhän se poikakin tykkää !


    • nizzasta

      Itse ainakin pidin Harvey hotellia todella hyvänä ja siellä oli paljon myös lapsiperheitä. Sijainniltaan hyvällä paikkaa eli kaikki tarpeellinen lähellä.
      Samalla kun käy Nizzassa kannattaa pyörähtää paikallisjunalla Ventimigliassa Italian puolella. Ainakin meidän mielestä siellä paljon hauskaa ostettavaa tuliaisiksi ja rantakadulla todella hyvää ruokaa (on muuten TODELLA paljon halvempaakin kuin Nizzassa). Junamatka ei tainnut kestää kuin puolituntia ja lippujen hinnat oli viiden euron luokkaa. Ja sama junahan pysähtyy myös Monacossa. Itse teimme päivän matkan kolmessa valtiossa. aamupala ranskassa, lounas monacossa ja päivällinen italiassa.

      • 2x nizzan

        kiitos tiedosta


      • on todella kätevä
        2x nizzan kirjoitti:

        kiitos tiedosta

        Myös Nizzasta Espanjan suuntaan lähdettäessä on aivan lyhyen matkan päässä mm. Antibes, Cannes ja Juan-les-Pins jotka myös ihania paikkoja etenkin pikkukaupungit Antibes ja sen vanhakaupunki.


    • m&m

      Mitenkäs reissu sujui?Toivottavasti nautitte!

      • kiva paikka

        kiitos kysymästä, kiva ja hieno paikka, ja pienellekin lapselle mukava, kesäkuun alussa uudestaan, ilman poikaa..:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      24
      1342
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      75
      1269
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1221
    4. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1005
    5. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      10
      1004
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      72
      926
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      85
      851
    8. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      51
      706
    9. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      692
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      677
    11. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      146
      594
    12. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      50
      579
    13. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      578
    14. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      91
      577
    15. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      54
      563
    16. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      549
    17. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      37
      548
    18. 46
      543
    19. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      94
      526
    20. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      19
      526
    Aihe