Amerikan Kirka

Pekkala

Kirka menehtyi sairauteensa, mutta Amerikan Kirka nousi koomasta jo läheltä kuolemaa.
Kirkan pojan huumeiden käyttö on noussut taasen esille, mutta Amerikan Kirka joutui koomaan juuri huumeiden käytön takia ja melkein kuoli.
Tässä on Amerikan Kirkan ilmainen video, se kannattaa katsoa, koska hän esiintyy siinä noustuaan koomasta:

http://www.sethputnam.com/downloads.html

Ääni on kuin Suomen Kirkalla, mutta itse pidän Sethistä enemmän, koska hän käyttää ääntään kuin instrumenttia. Hänen ääniskaalansa on laajempi kuin Suomen Kirkan, joten katsokaa video ja kertokaa kumpi on parempi Amerikan vai Suomen Kirka?

1

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Humppajuntti

      Eihän tuo mikään Amerikan Kirka ole. Paremminkin Amerikan Sepi Kumpulainen. Amerikan Sepi on kyllä Suomen Sepiä parempi juuri mainitsemasi instrumentinomaisen äänenkäytön vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      55
      7793
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7394
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      175
      6962
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      53
      6772
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      44
      5779
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      76
      5730
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5486
    8. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      24
      3195
    9. Minne haluaisit

      päästä kaivattusi kanssa ensimmäiselle yhteiselle matkalle?
      Ikävä
      50
      896
    10. Näytit tosi hyvältä

      Myös uudella tyylillä. 😊
      Ikävä
      59
      885
    Aihe