TANJA SAARELA

Tanja Saarela(Kepu) on menettämässä suuren osan kannatuksestaan näissä vaaleissa. Pääseekö edes läpi? Kuplan onkin aika puhjeta.
Näin kertoi gallup Uudeltamaalta.
5765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kannataja, mutta minusta Tanja Saarela on ollut paras kulttuuriministeri miesmuistiin.

Voiko joku sanoa, kuka on tasapuolisemmin hoitanut kulttuuriministerin tehtävät.

Ei suuria kommelluksia, kuten aikaisemmat mm. Finlandia-talo euroopan huonoin akustiikka ja monta muuta suteen mennyttä projektia.

On ollut kulttuuriministereitä, jotka välittävät vaan korkeakulttuurista, jakavat vain omaan lähipiiriinsä etuuksia muistatteko riidat elokuvien tukemisestaja monesta muusta.

Tasapuolisin kulttuuriministeri mitä itse koskaan muistan olleen.

Äänestä
  • Claes Andersson vuosina 1995-98. Siinä on aito monialainen kulttuurihenkilö, muusikko, runoilija. Lisäksi politiikan ammattilainen, kuten ministerin mielestäni tuleekin olla.

    Julkkisäänillä ratsastava lööppihutsu ministerinä on Keskustan ministerivalintojen kaikkien aikojen rimanalitus.

    Äänestä

  • Kas näin kirjoitti:

    Claes Andersson vuosina 1995-98. Siinä on aito monialainen kulttuurihenkilö, muusikko, runoilija. Lisäksi politiikan ammattilainen, kuten ministerin mielestäni tuleekin olla.

    Julkkisäänillä ratsastava lööppihutsu ministerinä on Keskustan ministerivalintojen kaikkien aikojen rimanalitus.

    tuota en muistanutkaan, mutta aika kaukaa piti hakea, kun 10 vuoden takaa.

    En käsitä, kun yleensä mies voi muuten olla mitä on, kunhan hoitaa työnsä, mielestäni Saarela on hoitanut postinsa ainakin 8-9 arvoisesti.

    Jos taasen sillä perusteella, ketä on lööpeissä tai ketä on julkkisedustajia niin harventamista on paljon muuallakin kuin Saarela.

    Kyllä Vanhanenkin on lööpeissä aika osaavasti ollut.

    Kyllä herraklubi toimii, ei kestänyt kauaakaan kun Matti Ahde sai suojatyöpaikan.

    Äänestä

..jos se tippuisi eduskunnasta pois kokonaan.

Sitä tyhjäpäätä saamme kiittää mm. uudesta tekijänoikeuslaista jota ei voi noudattaa. Kaikenlaista muutakin kivaa on ämmä saanut aikaiseksi.

Noh, ei se ministerinä ainakaan jatka, ja se on hyvä se.

Äänestä

Toivottavasti kaikki nämä naamallaan tai jollain muulla julkisuus kuvalla sinne päässeet poistuisivatkin ja joutuisivat etsimään ihan oikeaa työtä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IHAN HYVÄ kirjoitti:

Tanja Saarela(Kepu) on menettämässä suuren osan kannatuksestaan näissä vaaleissa. Pääseekö edes läpi? Kuplan onkin aika puhjeta.
Näin kertoi gallup Uudeltamaalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu