Eiköhän anneta jo Kirilin levätä rauhassa. Ymmärrän kyllä että tämä on mielipide palsta,mutta rajansa kaikella. Miettikää omalle kohdalle kun joku omainen tai läheinen kuolis niin olisko teistä mukava lukea tällaisia kirjoituksia?
Kirka
1
256
Vastaukset
- pipiä porukkaa
Täällä kun voi kirjoittaa ilman nimeä niin jokainen päästää sen tavaran ulos mitä sisällä on. Jos siellä on täyttä paskaa niin jutut ovat myös sen oloisia. Suomalaiset ovat juntteja ja maalta...oma kulttuuri nuorta tai sitä ei edes ole...ei ole ihanteita...arvoja...
Milloin kumarretaan venäjälle päin ja pyllistetään länteen Tuomioja keulilla. Ihan hävettää olla suomalainen välillä kun katson tätä suomalaisten kännäämistä risteilyillä ja ulkomailla.
Ei voi sanoa muuta kuin sivistymätöntä porukkaa=
Tällaisella palstalla se sitten tulee esiin. Tämä ei ole edes pahi. Maailman menoa-palsta on törkein. Tuntuu, ett' kaikki suomen psykopaatit ovat kasaantuneet sinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait773392Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41284Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41071- 261036
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68810Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es42760Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45729Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29683Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4667