haudan varrella

hetken lyöjätär

Vein kynttilän. Oli paljon myös ihmisiä, surevia, päät painuksissa. Kukaan ei puhunut, kaikki tajusivat. SUURI MESTARI oli tullut tiensä päähän.
Hän oli liian kiltti ja sydämellinen kvartaalimaailmaan, jossa työtönkään ei saa hakea työtä (Parlos)! Jos HÄN olisi syntynyt 20-30 vuotta myöhemmin, hän olisi maailmantähti...Himkin mimmenisi.Kellään toisella valkoisella laulajalla ei ole vastaavaa raakaa, mutta sävykästä rokkiääntä. Eikä tule..
Tulen viemään kynttilöitä ja ruusuja Kirkan haudalle niin kauan kun elän. Tulee mieleen Jim Morrisonin haudalla käynnit Pariisissa. Olit Kirka vain yksinkertaisesti SUPERUPEA TÄHTI.

3

777

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiilikainen

      Vain yksi on sieltä poissa ,joo Vilmaa siellä ei näy.

    • se poika

      Se arkkua kantava erittäin lyhythiuksinen poika, oliko se Kirkan poika? Surullista jos se tyttö, Vilmako sen nimi nyt sitten on, ei saanut tulla isänsä hautajaisiin. Lapsi on viaton, ei häntä saisi rangaista, se on julmaa.

      • ja itsekäs

        Viaton se Vilma nyt ainakaan ei ole ja sen mutsi vielä vähemmän. Vaativat Kirkalta 3500 mk:n elatusmaksut/kk ja sai kanssa. Ei ihme, ettei kutsuttu hautajaisiin.

        Kuinka elatusmaksut voidaan nostaa 900 mk:sta 3500 mk:aan? Kirka sanoi, että joku kohtuus pitäs olla
        hänen toisiakin lapsiaan kohtaan.

        Ei Vilmaa hautajaiset kiinnostakaan mutta perinnönjako kyllä tulee kiinnostamaan.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      39
      3858
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2653
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      15
      1744
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      120
      1512
    5. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1489
    6. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1427
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      25
      1278
    8. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1136
    9. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      14
      1113
    10. Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä

      Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest
      Ikävä
      59
      1025
    Aihe