"Taistelu ja voitto" (espanjaksi "Lucha y victoria").
Korostamme sanaa "taistelu", sillä Urpo todella taistelee puolestamme!
Korostamme sanaa "taistelu", sillä Urpo todella taistelee puolestamme!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
urpo, väsynyt mies taistelemaan. edellisen kerran oltuaan ehdolla 8 v sitten urpo sai 170 ääntä! Menneisýyden väsynyt sairas mies. Tarvii paremmin eläkkeen kuin läskiniska. Ansainnutkin sen!
Kuulolaitetta lukuunottamatta Urpo Leppänen on kuin kuka tahansa ikäisensä mies. Hyvinhän Bill Clintonkin pystyi hommansa hoitamaan vaikka käytti kuulolaitetta. Leppäsellä on korkea työmoraali. Hän ei ole pyrkinyt 40-kymppisenä eläkkeelle kuin eräs Helsingin persu, vaan haluaa tehdä työtä yhteiskunnan hyväksi niin kauan kuin kynnelle kykenee.
Nämä Leppästä halventavat viestit taitavat tulla Helsingin piirin soluttautuneilta suomensisulaisilta, jotka haluavat kangeta Perussuomalaisen puolueen äärikansalliseksi hörhöpuolueeksi. Heidän edustajansa Tony Halme olkoon varottava esimerkki, mihin heidän kanssaan joudutaan.
Ei näistä äärikansallisista piireistä ole mihinkään muuhun kuin riitelemään keskenään.
Täällä Pohjois-Karjalassa luotetaan Leppäseen. Hän on poliitikkona yhäkin 100 kertaa pätevämpi kuin kuin kukaan Helsingin ehdokkaista.
Juu. Tottahan Urpoa pitää kannattaa esim espanjaksi, entäs kuubaksi???