Korkkiruuvipuolue paniikissa

tulevan vaalitappion johdosta. Pannaan huutokaupassa eniten miljardeja peliin, kyllä tyhmät uskoo kaikki lupaukset, onne ennenkin uskoneet ja äkkiä ne unohtaa lupaukset vaalien jälkeen. Niin, tai voihan sitä leikata peiton toisesta päästä ja ommella toiseen.
1345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei heillä ole voimavaroja seurata asioita, että tietäisivät. Sanovat myös etteivät ole kiinnostuneita politiikasta.
En ihmettele. On monia ihmisryhmiä, joitten asioista nytkään paneeleissa ei keskustella. Ihan kuin heitä ei olisi olemassakaan.
Sanottaisko muotitermillä eivät kohtaa.
Sosiaali- ja terveysministeriön virkamies oli sitä mieltä, että köyhimpienkin asema on parantunut viime vuosina. Jotain tämäkin kertoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pesämuna kirjoitti:

tulevan vaalitappion johdosta. Pannaan huutokaupassa eniten miljardeja peliin, kyllä tyhmät uskoo kaikki lupaukset, onne ennenkin uskoneet ja äkkiä ne unohtaa lupaukset vaalien jälkeen. Niin, tai voihan sitä leikata peiton toisesta päästä ja ommella toiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu