Elintarvikevirasto. Työttömyys pulitetaan.

Elintarvikevirasto oli edellisellä kerrlla jo Suomella. Työttömyys piti puolittaa edellisellä kerralla.

Mitä nyt olikaan lupauksina, 2,5 miljardia, jonkun rahoja jakoon. Kenen rahoja ne ovat? Vai onko niitäkään lainkaan.

Lupauksia, vain! Missä Elintarvikevirasto?
2358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Italiaan.

Äänestä

Elintarvikevirasto olisi Suomessa, jos Lipponen olisi saanut jatkaa pääministerinämme. Italian Berlusconi mafiamiehenä käytti Suomen tilannetta hyväkseen, kun Suomeen valittiin pääministeriksi heikkolahjainen, kielilahjaton, neuvottelulahjaton sählääjä Jäätteenmäki. Tässä syy yksinkertaisuudessaan, miksi virasto ei ole Suomessa. Oikeastaan syy on meidän äänestäjien, miksi lahjattomille ehdokkaille annamme äänemme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä nyt kirjoitti:

Elintarvikevirasto oli edellisellä kerrlla jo Suomella. Työttömyys piti puolittaa edellisellä kerralla.

Mitä nyt olikaan lupauksina, 2,5 miljardia, jonkun rahoja jakoon. Kenen rahoja ne ovat? Vai onko niitäkään lainkaan.

Lupauksia, vain! Missä Elintarvikevirasto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu