Vaalistartissa naurettiin myös demareille

Käviköhän kukaan täällä "keskustelevista" oikeasti demareiden vaalitapahtumassa? Tilaisuudessa itse olleena voin sanoa, ettei tämän palstan keskusteluissa ole järjen hiventä. Mitä tosiasiassa tapahtui: Hilander imitoi Lipposta, Manua, Maraa, Halosta ja Vanhasta, hän tekee samaa joka viikko sellaisessa ohjelmassa kuin Itse Valtiaat (tuttu kenellekään?).

Tyypit, get a life, seriously.
5737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mutta tollainen toisten puolueiden mollaaminen oli ainakin minulle liikaa!

Kauheen kaunasta ja katkeraa oli uhoaminen. Ja luulenkin, että mahalasku tulee aika nopeasti. Mutta ainahan voi ennakkoääniä käsitellä.''?

Äänestä

En ollut onneksi tilaisuudessa, mutta TV-lähetyksestä ja lehtiartikkeleista saa hyvän kuvan tapahtumista. Hilanderin imitoimana mainitsemiasi henkilöitä käsiteltiin hyväntahtoisesti. Se on eri asia kuin alatyylinen, pahansuopa ivailu, jonka kohteeksi joutui pahiten Vanhanen.
Muistanpa vieläkin Ahon ja Halosen vaalin ratkettua, kun Ilkka Taipale riemuitsi: onneksi sattui vaalipäiväksi jäinen keli, etteivät kaikki maaseudun mökkien mummot päässeet äänestämään Ahoa. On myös korvan takan Lipposen runsaat v*******t maaseudun ihmisille.
Demarit ovat todellinen kahtiajaon ja kateuden puolue.

Äänestä

ittellenne niin paljon kuin huvittaa, mutta jättäkää vähemmistöt ja vajaakuntoiset rauhaan. Kaukana on se aika, kun demarit yhtenä puolueena tukivat änkyttävää Paasiota. Nyt He ilmeisesti nauraisivat Paasion ulos puolueesta.

Äänestä

Oma mielipiteeni on, että omille ehdokkaille voi "pilke silmäkulmassa" hyvällä huumorilla nauraakin - varsinkin jos ovat vielä itse läsnä tilaisuudessa ja "hengessä mukana", mutta en lähtisi tekemään sitä kilpailevan puolueen ehdokkaille. Se ei näytä ulospäin välttämättä hyvälle.

Se osoittaa lisäksi, että osataan (tarvittaessa)nauretaan omille virheillekin. En kuitenkaan ainakaan itse välttämättä kujeilisi toisten ulkoisille ominaisuuksilla ym. seikoilla mihin ei itse välttämättä voi vaikuttaa. Omille virheille tulee sen sijaan itsekin joskus naurettua ;)

Muutoin hyvä huumori on aina paikallaan, joskus myös "sarkastinen".

Äänestä

hävetä?

Uskomatonta porukkaa nämä ei voi muuta sanoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vandelay kirjoitti:

Käviköhän kukaan täällä "keskustelevista" oikeasti demareiden vaalitapahtumassa? Tilaisuudessa itse olleena voin sanoa, ettei tämän palstan keskusteluissa ole järjen hiventä. Mitä tosiasiassa tapahtui: Hilander imitoi Lipposta, Manua, Maraa, Halosta ja Vanhasta, hän tekee samaa joka viikko sellaisessa ohjelmassa kuin Itse Valtiaat (tuttu kenellekään?).

Tyypit, get a life, seriously.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu