lehdistön käytös törkeää

Eikös Kirkan perhe ole toivonut että hautajaiset saataisiin pitää rauhassa? Silti iltapäivälehdet julkaisevat salakuvia hautajaisista kuin raadonsyöjät, ja jotkut vielä rahoittavat tällaista toimintaa ostamalla näitä lehtiä.
1443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole mitään rajaa tai moraalia!
Surevia ihmisiä hautausmaan portilla vastassa
paparazzit ja joku vielä salaa kuvaa videoillaan.

Taitaapa jäädä vähäksi aikaa iltapäivälehdet hyllyyn!

Jaksamista Kirkan omaisille!

T.yx-muusikko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kummastelen kirjoitti:

Eikös Kirkan perhe ole toivonut että hautajaiset saataisiin pitää rauhassa? Silti iltapäivälehdet julkaisevat salakuvia hautajaisista kuin raadonsyöjät, ja jotkut vielä rahoittavat tällaista toimintaa ostamalla näitä lehtiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu