ovat kieroja, suuttuvat helposti, ovat "aina oikeassa",ovat "aina parempia kuin muut",valehtelevat ja suurentelevat asioita!
totuuksia
15
2642
Vastaukset
- Mira61
morkata leijonia. Olet nyt tainnut loukkaantua jollekin ihmiselle joka sattuu olemaan leijona horoskoopiltaan.Horoskooppi merkillä ei ole mitään tekemistä sen asian kanssa jos joku on
loukannut sinua.
Mukavaa kevään odotusta sinulle. - ..aina oikeassa
Yhdyn edelliseen kirjoittajaan. Olen itse leijona, ja hyvinkiin tietoinen siitä, että haluan olla porukan keksipiste. Ketä se haittaa? En loukkaa kuitenkaan ketään, en ole itsekäs ketään kohtaan, olen sosiaalinen ja empaattinen ihminen ja hyväksyn ihmiset omana itsenään :)
Joskus on parempi pitää mölyt mahassa jos joku nyt on herkkää mieltäsi himena loukannut. Oletko ajatellut että ko. henkilö kenties ei ole tietoinen miten sinä suhtaudut asioihin?- asiantuntijana
Leijona ottaa lopullisesti kantaa asiaan,
vaikka kuulisi siitä ensimmäisen kerran.
Tätä kutsutaan myös tyhmyydeksi. - leijonana
asiantuntijana kirjoitti:
Leijona ottaa lopullisesti kantaa asiaan,
vaikka kuulisi siitä ensimmäisen kerran.
Tätä kutsutaan myös tyhmyydeksi.Ei kaikkiin asioihin mutta niihin joista on varma vaikka heti ensikuulemalta. Tietty jyrkkyys ja ehdottomuus kuuluu ainakin minun luonteeseeni. Jos on tullut sanottua jotain vasten parempaa tietoa virheen myöntäminen on melkein mahdoton paikka.
- härkä
leijonana kirjoitti:
Ei kaikkiin asioihin mutta niihin joista on varma vaikka heti ensikuulemalta. Tietty jyrkkyys ja ehdottomuus kuuluu ainakin minun luonteeseeni. Jos on tullut sanottua jotain vasten parempaa tietoa virheen myöntäminen on melkein mahdoton paikka.
suuri ero on leijona miehis ja naisis,naiset ovat kieroja eikä yhtään sosiaalisia ja miehet on seurakipeitä ja luotettavia tunnen monta että tiän mist puhun..
- uusi asia
leijonana kirjoitti:
Ei kaikkiin asioihin mutta niihin joista on varma vaikka heti ensikuulemalta. Tietty jyrkkyys ja ehdottomuus kuuluu ainakin minun luonteeseeni. Jos on tullut sanottua jotain vasten parempaa tietoa virheen myöntäminen on melkein mahdoton paikka.
Miten tällaisen ihmisen kanssa voi mitään vaativampaa tehdä tai keskustella,
kun hän ottaa lopullisesti kantaa asiaan,
johon ei ennen ole tutustunut tai muutenkaa asiasta hajuakaan? - kaikkeen ja aina
leijonana kirjoitti:
Ei kaikkiin asioihin mutta niihin joista on varma vaikka heti ensikuulemalta. Tietty jyrkkyys ja ehdottomuus kuuluu ainakin minun luonteeseeni. Jos on tullut sanottua jotain vasten parempaa tietoa virheen myöntäminen on melkein mahdoton paikka.
Mistä se varmuus tulee, koska lopullinen vastaus tulee kaikkiin asioihin.
- _jellona_
härkä kirjoitti:
suuri ero on leijona miehis ja naisis,naiset ovat kieroja eikä yhtään sosiaalisia ja miehet on seurakipeitä ja luotettavia tunnen monta että tiän mist puhun..
varsinkin puuttuu sosiaaliset taidot =D ehkäpä joiltain leijonilta voi puuttua nuo sosiaaliset taidot en sitä sano,mutta suurimmalla osalla mitä härkiä tunnen puuttuu sosiaaliset taidot ja itse asiassa härissä ja leijonissa on jonkun verran samaa joten ehkäpä sua just siks ärsyttää leijonat =D ja luin että härkä yrittää epä toivoisesti olla huomion keski piste mutta jää leijonalle kakkoseksi mikä vasta härkää ärsyttääkin hah =D
- leiiiijona<3
joojoo... mikäs ite oot horoskoopiltaan?? hahah... joku paska... leijonas ei oo mitään pahaaa... ;D
- vastannut
Olisit edes kertonut jotain, kun noin kolahti.
- ******KUNINGASKISU*******
pahoja,sitten kun kohde ei ole tyytydtävä ja kiinnostava ja siile ei voi mitään.
- Tutustunut
Leijonanaisen kanssa seurustelleena voin allekirjoittaa tämän!
Lisäyksenä, Eivät kestä yhtään kritiikkiä. - ellu9
Hei väittämäsi ei kylläkään pidä paikkaansa sillä itse olen viimeisenä päivänä syntynyt leijona ja mulla on todella pitkä pinna,sitä ei saa hevillä poltettua loppuun ja en valehtele/kieroile.Ja jos nyt jotain osaan paremmin kuin joku muu niin taas joku osaa toisen asian peremmin .....Jotta älä yleistä kaikkia jotka ovat leijonia horoskoopiltaan..Sulle on vain sattunut huono säkä:)
- !!!!!
TÄMÄ ON NIIN TOTTA! En ole koskaan tavannut niiin itsekästä ja valehtelevaa tyyppiä kuin tämä leijona. Ei välttämättä kaikki leijonat, mutta tämä ainakin. Valehdellut kaikille tuntemilleni tyypeille... Hän ei vain tiedä että meillä on yhteisiä tuttuja, ja hän vaan jatkaa asioiden suurentelua ja valehtelua kaikille. Ei vain minusta, vaan itsestään ja muutamasta muusta tyypistä.
- jellonii
miten joku kehtaa haukkua kieroiksi leijonia jotka on ehkä rehdeimppiä. liiottelee kyllä se on tietynlaista juttujen parantelua, sitä että ne kuulostaisi paremmille ja jotta niitä jaksaisi muuten tylsistyneet kuuntelijat kuunnella. siis EI mitään tahallista VALHTELUA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908666Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki494766Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414431Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462633Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991510- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641172Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100