Ikärajat uusiksi, autoilu on aikuisten juttu, ei lasten juttu.
Eli niin että inssiin ja kirjallisiin saa mennä vasta kun on täyttänyt 20.
Eli niin että inssiin ja kirjallisiin saa mennä vasta kun on täyttänyt 20.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
hehee
Vaan kyllä se "aikuisuusikä" menee siinä 25 tuntumassa. mutta enemmän akuisia.
Sitten on näitä poikia jotka heti kun täyttää 18 niin selkä on kuin rautaknki aina smokki ja siistit vaatteet päällä AJELEE AUTOLLA, hienot kegät, lyhyet hiukset, ja käyttäytyy kuin aikuiset.
Olet tainnu juuri katsoa bondin elokuvan. Lyhyttukkanen äijä ajelee autolla smokki päällä.
Hei se on ELOKUVAAA! Pitäiskö sun saada vahvemmat lääkkeet kun menee toi todellisuus ja fantasia noin ilosesti sekasin?
Mutta esim. meidän kolussa on tuollainen tyyppi, ja en tosiaankaan panisi häntä.
Siis mitä? On teidän koulussa jokapäivä smokki päällä? Taitaakin olla joku hovimestarikoulu? Tai sitten sun todellakin pitäis vahventaa lääkitystä.
Ja kerroppa mitä lyhyet hiukset, smokki ja kengät vaikuttaa autolla ajoon??? Formulakuskit EI osaa ajaa autoo kun niillä ei ole smokkia, vai?
Autolla ajoon vaan siihen että yriteenolla/ollaa niin helvetin aikuisia kun ikää on 18 ja on auto, odotan vaan koska tuo ostaa nahkasalkun.
juttu, jos osaa ja voi ajaa eli ei ole mitään merkittäviä vammoja niin kortti kouraan, johonkin pitää ikäraja tietty vetää ja 18 on ok..
No jos asenteesi on tuo, voisi ikäraja olal vaikka 15, mutta kyllä se 20 olisi paljon parempi, nini ei noi lapset ajelisi liikenteessä
lapsi ottaa kantaa tällaiseen asiaan?
kiki onko sulla hiekkaa pimpissä?