Minun mielestäni tämä palsta pitäisi sulkea! Tämä on muuttunut muutaman päivän sisällä Kirkan muistopalstasta todella hävettäväksi juorupalstaksi, jossa Kirka revitään rikki pala palalta. Sulkekaa tämä palsta! Ei ole kenenkään etu, että poisnukkuneen julkisuuden henkilön yksityisasioita retostellaan täällä aivan kuin siihen olisi joku oikeus joillakin. Sitten kaiken lisäksi täällä aletaan retostella jo muidenkin ihmisten kuolemilla.
Hyvä ylläpito, tätä palstaa ei ole enää tarkoituksenmukaista pitää yllä. Olkaa siis lojaaleja Kirkalle ja sulkekaa tämä. Luulen, että se on monen fanin toive.
Hyvä ylläpito, tätä palstaa ei ole enää tarkoituksenmukaista pitää yllä. Olkaa siis lojaaleja Kirkalle ja sulkekaa tämä. Luulen, että se on monen fanin toive.
Vastaukset 13
Vanhimmat
SANANVAPAUS - jos et sitä syystä tai toisesta tajua!
Ai onko se sananvapautta, että herjataan kuolleita ihmisiä heidän yksityiselämästään oikein joukolla, kun he eivät enää pysty puolustamaan itseään? Minusta se on sairaan ihmisen oireilua ja raukkamaisuuden merkki.
Miltä sinusta tuntuisi, kun kuka tahansa voisi valehdella sinun elämästäsi maanlaajuisella keskustelupalstalla, etkä saisi puolustaa itseäsi? Ei se ole sananvapautta! Sananvapaus on etuoikeus, jota tulee myös kunnioittaa ja käyttää oikein!
jolla on suurin hätä. Käys välillä nurkalla!
KUSIPÄITÄ
Kuolee yksi artisti tai 100.000 ihmistä tsunamikatastrofissa, niin sairas Suomen kansa aloittaa ilkkumisen ja häpäisyn. Sais sulkea koko Suomi24:n.
Olen kanssasi ihan samaa mieltä siitä, että tämä touhu on mennyt ihan villiksi. Sama ilmiö nähtiin loppuvuodesta Juicen vastaavan palstan kohdalla. Sananvapautta tarvitaan, enkä ole palstan lopettamisen kannalla. Ihmettelen kuitenkin, että ylläpito ei mitenkään reagoi heille lähetettyihin viesteihin. Palstan valvojien tehtävänä olisi poistaa nuo pahimmat herjajutut, mutta eipä näytä toimivan. Pitänee ottaa yhteyttä Eniron johtoon, ennen kuin jotain konkreettista saavat aikaan.
ihmettelen vaan, että näkyykö tää muuallekki ku Helsinkiin ?
olisi paljon asiallisempia kirjoituksia edesmeen Kirkan elämästä.
siitä, voiko tietokonetta käyttää muualla kuin Suomessa. Totta kai "tämä" näkyy muuallakin kuin Hesassa; web-osoite ratkaisee, ei se, missä on.
Kyllä tätä palstaa lueskelen asuinpaikkanani Ranska.. Muuten samaa mieltä,että tälle palstalle pitäisi jo laittaa piste. Annetaan Kirkan levätä rauhassa- on sen ansainnut.
Olen sananvapauden vankka kannattaja. Avaan suuni poliitikoille puoluekahveilla päin naamaa ja olen sitä mieltä, että jokainen ihminen on yhtä arvokas asemasta riippumatta.
Nyt olen sitä mieltä, että sananvapaus rikkoo ihmisoikeutta kuolla rauhassa. Kyllä tällä palstalla on sananvapaus saanut toteutua. Mutta minusta tämä riittää jo!
Lehtien keskustelupalstoilla näkee usein, kuinka aiheiden käsittely lopetetaan, koska sairauden raja on ylittynyt. Miksi ei tässä tapauksessa? Ihmisillä ei ole mitään moraalia, ei vastuuta, täällä saa kaikessa rauhassa nimimerkin taa piiloutuen keksiä mitä ihmeellisempiä juoruja ihmisten elämästä, eikä kukaan puutu siihen. Mutta sehän ei ketään haittaa, koska sananvapaus on nyt näköjään sitten tätä!
Itse en koe, että minun sananvapauteni saisi kolauksen, vaikka Kirkalle annettaisiin rauha nukkua ikuista untaan, minulla ei ole tarvetta repiä häntä hajalle. Mutta mielenkiintoista on nähdä, että suurimmalle osalle suomalaisista sananvapaus edustaa juuri tällaista oikeutta pahoinpidellä henkisesti ihmisiä nimimerkin takaa.
Antaa Kirkan levätä rauhassa!Se on kyllä näin,että ainoa keino,jolla nämä palstan ilkeät törkyjutuilla herkuttelevat korppikotkat saadaan kuriin,on palstan sulkeminen.Voimme yhä muistella Kirkaa,vaikka palstaa ei olisikaan.Hän on poissa,mutta hänen legendansa elää.Ja sitä ilkeämieliset palstahäiriköt eivät voi viedä Kirka-faneilta pois!Ja hyvät ihmiset:kaikkea ei tarvitse uskoa,mitä juorulehdissä,Seiskassa,Iltalehdessä,ym.lukee,nämä lehdethän elävät väritellyistä,paisutelluista tai jopa täysin perättömistä jutuista.
Menisi naurettavaksi, jos muistopalstalle tarvittaisi seriffi. Käytännössä täältä pitäisi silti poistaa suurimman osan aloituksista.