Kokoomuksen vaaliteema vastuullisesta markkinataloudesta on niin hyvä, että keskusta voisi tulla siihen mukaan.
Vai onko keskusta vastuuton?
Kolmasosa keskustan äänestäjistä ainakin on niin vastuullisia, että äänestää kokoomusta ja Suomelle porvarihallituksen, kun SDP menettää myös kymmenisen paikkaa eduskunnasta.
Vai onko keskusta vastuuton?
Kolmasosa keskustan äänestäjistä ainakin on niin vastuullisia, että äänestää kokoomusta ja Suomelle porvarihallituksen, kun SDP menettää myös kymmenisen paikkaa eduskunnasta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Porvarilliset keskustalaiset pelastavat Suomen vasemmiston ylivallalta. Kunnon isänmaallinen keskustalainen ei ole koskaan ennenkään punikkia kumartanut eikä Vanhasta joka pokkuroi Ihalaisen ja Heinäluoman edessä.
Missä mennään ja mitä tehdään. Näinhän ei tee kunnolla kukaan. Vanhanen ainoa, joka varovasti mainitsi, että se on pojat kovat ajat tulossa, tarvitaan kovia lääkkeitäkin.
Kokoomuskin tietää sen ja on myös hyvin tilanteen tasalla. Yrityselämällä on tärkeä rooli Suomen tulevaisuudessa, kokoomuksella olisi siinä oltava rooli.
Demarit luultavasti ihan oikeasti eivät tajua tilannetta. Jankkaavat samoja, vanhoja teemoja vuosikymmenten takaa. Puhuvat hyvinvointipalvelujen säilyttämisestä, vaikka käytännössä ovat olleet itse niiden pahin romuttaja. Oletteko kuulleet heidän koskaan puhuvan pienipalkkaista köyhemmästä ihmisestä? Ei niitä varmaan ole olemassakaan.
"hallitulle rakennemuutokselle", jota se aikaisemmin edusti. Rakennemuutosta vain ei pystytty hallitsemaan. Sama pätee myös "vastuulliseen markkinatalouteen". Markkinat eivät tunne vastuuta, eikä kokoomuksesta ole vastuullisuuden takuumieheksi.
Keskusta ei tarvitse ohjausta.