Soininvaara oli muinoin liberaali, onko hän nyt kommunisti??

onko vihreys puisto-osasto?

Soininvaara on tiettävästi ollut yliopiston yliassistenttina liberaalisessa kansanpuolueessa?

ONKO SOININVAARA NYKYISIN KOMMUNISTI (lisää pääomaveroja joilla rahoitetaan prekariaatin
pelleily ja työssäkäymättömyys perustulolla/kansalaispalkalla)

Ovatko vihreät kommunistien puisto-osasto?

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000107&posting=22000000023457986

ONKO ZYSSE SOINIVAARAN PUISTO-OSASTON KANNATTAJA OLLENKAAN PORVARI?

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Zyskowicz haluaa Soininvaaran selvittämään kannustinloukkuja/1135224879870

NYT ZYSSE KANNATTAA SOININVAARALAISUUTTA. Soininvaara nimen omaan väitti - antoi ymmärtää - että PERUSTULON SIIS KANSALAISPALKAN tuleminen ENINTÄÄN LASKEE VEROJA (turha byrokratia pois) EIKÄ MISSÄÄN NIMESSÄ MAKSA LISÄÄ VAAN MAKSAA ITSE ITSENSÄ (eli jopa voi alentaa veroja kun turha sossun tarkkailu ja byrokratia poistuu).

NYT VIHREÄT - kommunistien puisto-osasto, pulakauden taistolaiset - Cronbergin johdolla on esittämässä perustulo-kansalaispalkkamallia JOSSA AIOTAAN NOSTAA PÄÄOMAVEROJA ROIMASTI JA SIIRTÄÄ PÄÄOMAT USA-LAISTEN OMISTUKEEN kun Suomessa ei kannata omistaa.

KYSYMYS: miksi Zysse tukee kommunistien puisto-osastoa eli soininvaaralaisuutta?

9

2178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ne ammoisten

      aikojen Liberaalit, jotka yhtyivät kepuun, ovat kaksi täysin eri asiaa.

      Osa niistä liberaaleista taisi tosiaan olla vihreitä perustamassa esim. Nikula.

    • Linkolan linjoilla

      Minä ja Linkolan Pena olimme aina epäileviä Soininvaaran suhteen. Emmekä syyttä: kun Vihreistä tuli hallituskelpoisia, Soininvaara näytti todelliset karvansa!

    • Ainakaan veteraaneja kohtaan

      Kuten tämä Sonnivaara joka ryösti heidän eläkkee lähes nälkäkuoleman rajalle! olihan siellä muutama vuorineuvos joile se ei tuntunut missään mutta ne 100000 muuta nuolevat näppejään Oden vuoksi!

    • edelleen

      Soininvaara on edelleen lipilaari. Ei hän ainakaan kommari ole.

      • libjugi

        tosi on on tosi


      • libjugi
        libjugi kirjoitti:

        tosi on on tosi

        Hän on Suomen blogikunkku
        29.10.2010 08:29 näin tosi.tutkittu on.


    • vasuri.

      http://www.soininvaara.fi/2010/11/06/tuloerojen-oikeutus-ja-siunauksellisuus/#more-3608


      Olemme yhä enemmän menossa kohden ”voittaja vie kaiken” maailmaa. Säätelemättömänä sellainen johtaisi räikeään eriarvoisuuteen, joka ei ole enää edes kannustava. Kun vain kourallisella ihmisiä on mahdollisuus menestyä kunnolla ja muille jää pelkkiä murusia, niiden muiden ei oikeastaan kannata tehdä enää mitään.


      saisitte itse määrätä, millaiset pelisäännöt tulonjaon osalta maailmassa vallitsisivat, mutta ette tietäisi, mikä tulisi teidän osanne olemaan? Eikö ennen tätä arvontaa kannattaisi suosia aika tasaista tulonjakoa?

      • lkddlkdslö

        Vasemmistolaiset eivät nykyään uskalla avoimesti olla sosialisteja koska siitä tulisi ikäviä muistoja

        Mutta poliittiset päämäärät tunnistaa kyllä aika helposti (verotus, sensuuri jne)


    • että näin

      Vihreät on entinen kommunisteista eronnut osasto joka alkoi markkinoimaan kommunismia, verotusta ja hyvinvointiyhteiskuntaa vihreiden arvojen tekosyyllä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      217
      2889
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      129
      2831
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1816
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      73
      1428
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1352
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1108
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      896
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      843
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      843
    Aihe