minkä ikäisenä olette laittanut lapsen istumaan pyöränistuimeen? paljonko mahtaa suunnilleen maksaa ja mistä kannattaa ostaa? itsellä pyörässä ei ole tarakkaa, eli kiinnitys tulisi runkoon. kiitos vastanneille!
Pyöränistuimesta..
Zimba-83
6630
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
hanki kunnon pyörä missä on tarakka
kiitti vaan, mutta ostan ennemmin runkoon kiinnitettävän istuimen. nykyään vaan kaikissa pyörissä ei enää ole tarakkaa, mutta onneksi siihen saa silti istuimen.
lastenkuljetusperäkärry, kaikkein turvallisin ja pirun kätevä. Mulla on kärry ollut siitä asti kun tulivat suomessa laillisiksi. Tulihan niiden istuintenkin kanssa värkättyä, ei jääny yhtään ikävä niitä, kun sai kärryn käyttöön :-)
Periaatteessa pyörän istuimessa voi istua sitten kun lapsi itse istuu ilman tukea. Meillä toinen oli 7kk ja toinen lähemmäs 9kk. Meillä on runkoon kiinnitettävä Hamax -istuin. Ostettu aikoinaan Citymarketista 50e. En tiedä mitä ne tänä päivänä maksavat, tuo istuin on pian neljä vuotta vanha.
Muista myös pyöräilykypärät sekä itsellesi ja lapselle.
Meillä on myös Hamaxin joku perusistuin, maksoi jotain 50€, muista myös kypärät
kiitos kaikille vastanneille! vastauksista oli paljon apua!