Olen yrittänyt eri medioista saada uskoa, että
Kirkan iäkäs äiti jaksaa surussaan.
Missään ei ole mainintaa.
Eihän se tietty ole mun asia,
se on ihan omisten yksityisjuttu.
Mutta suurin suru on varmasti äidin.
Vaikken kirkkouskovainen olekaan,
rukoilen Kirkan äidille voimia.
Ajttellen lämmöllä niin häntä kuin muitakin
Kirkan omaisia.
Suurin suru on
3
513
Vastaukset
- iituli
Jossain oli Kirkan aidin repliikki Isa - Mitrolle, etta han on aivan rauniona.
Jaksamista ja voimia iakkaalle Aidille, joka joutui saattamaan jo kolmannen poikansa haudan lepoon puolisonsa lisaksi.
Rakkautta ja voimia !!!- tunnen
Hänen tuskaansa minäkin olen miettinyt kuultuani Kirkan kuolemasta ja saatuani tietää että äiti on vielä elossa.
Jo kolmannen pojan kuolema täytyy olla todella raskasta äidille. Nuoremmat lapset ja lastenlapset ovat onneksi tukena niin hänelle kuin toisilleenkin lohduttoman surun hetkinä.
Voimia hänelle ja koko perheelle. tunnen kirjoitti:
Hänen tuskaansa minäkin olen miettinyt kuultuani Kirkan kuolemasta ja saatuani tietää että äiti on vielä elossa.
Jo kolmannen pojan kuolema täytyy olla todella raskasta äidille. Nuoremmat lapset ja lastenlapset ovat onneksi tukena niin hänelle kuin toisilleenkin lohduttoman surun hetkinä.
Voimia hänelle ja koko perheelle.Olen ajatellut hyvin paljon Kirkan äitiä, ja tunnen suurta tuskaa siitä , että miten hän oikein jaksaa.Olen menettänyt veljeni ja parhaan ystäväni hänen ollessa vain 23 vuotias. Äitini ei koskaan selvinnyt täysin poikansa kuolemasta. Kirkan äidin tuska on moninkertainen ja rukoilen hänelle voimia ja kestämistä suuressa surussaan. Ehkä se lohduttaa, että kerran tavataan rakkaimpamme tuonpuoleisessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1064865Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744231539- 1891114
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101098Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk151014Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861010tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt11968Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64921
- 64886