Boris ja kirka

arvattavaa oli että kirkan poika boris on tämän viikon juorulehdissä.
nyt katson kansi kertoo että kirka kyllä ehti tavata pojanpoikansa, mutta vain kerran :(
harmi että juuri kun isän ja pojan välit olivat paranemassa kävi sitten näin.
3787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiitos vain, kun otit puheeksi. Moni mietti varmasti tuota asiaa.
Boris on komea ja viisas poika. Toivottavasti hän nyt viimeistään tekee täyskäännöksen elämässään, isänsä muistoa näin kunnioitten.

On kauheaa, kun jää jotakin tärkeää poislähteneelle sanomatta.

Äänestä

Emme tunne näitä asioita. Omakohtaista kokemusta on hankalasta lapsesta. Alkoholista. Eiköhän anneta aiheen olla. Osanottoni myös Borikselle. Eiköhän hänkin kaipaa isäänsä.

Äänestä
  • ehti nähdä lapsenlapsensa ja välit oli paranemaan päin tyttären kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tammia kirjoitti:

arvattavaa oli että kirkan poika boris on tämän viikon juorulehdissä.
nyt katson kansi kertoo että kirka kyllä ehti tavata pojanpoikansa, mutta vain kerran :(
harmi että juuri kun isän ja pojan välit olivat paranemassa kävi sitten näin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu